Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki nem szokott fogat mosni?

Van aki nem szokott fogat mosni?

Figyelt kérdés

En minden reggel es este mosok fogat, meg is van hogy budi a szam. Volt paromat neha neha lattam fogat mosni (nem eltunk egyutt) es sosem volt budos a szaja..O azt mondta, hogy a fogorvos mondta neki, hogy nem kell...A mostani parom (egyutt elunk), sosem lattam fogat mosni, megkerdeztem es azt mondta, hogy nem szeret, mert nagyon erzekeny a foginye. Kicsit ez unhigeniasnak tunik, de nem ertem hogy miert nincs szajszaga..Reggel se. Amikor en mosok, es nekem is van..

Beszeltem par ismerosommel, es naluk is akad ilyen. Pedig ez egy cseppet sem hangzik higenikusnak, de olyan mintha szamukra egyaltalan nem letezne fogkefe. Nem ertem, ha en veletlenul nem mosnek, mar ereznem a lepedeket a nyelvemmel, ezek nem erzik???

Van itt olyan, akinek “azt mondta a fogorvos”? Mert szerintem ilyet senkinse mond hogy ne moss fogat. Miert nem budos a szajuk?



#fogmosás #kellemesleheletakkoris
2020. ápr. 8. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak akkor lehet budi a szad ha nem mosol fogat. Ha nem zarodik rendesen a rekeszizmod es visszajon a szag a gyomrodbol azt napi 4 fogmosas se fogja eltuntetni. Reggelente is inkabb azert budi az ember szaja mert nem evett meg es visszajonnek a szagok. Higienikusnak nem higienikus a fogmosas hianya, sot. Undorito. Csokolozni tuti nem csokoloznek olyannal aki csak hebe hoba mossa a fogat... Fogmosas elott egyel reggelente es nem leez budi a szad. Ha csak siman fogat mosol de enni nem eszel az nem fog segiteni sokat ilyen teren. Ugyan ugy buzleni fog a szad
2020. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
En olyant meg nem hallottam, hogy a fogorvos azt ajanlana valakinek, hogy ne mosson napi rendszeresseggel fogat, persze az sem jo ha valaki tulzasba viszi a fogmosast (tudtom szerint naponta 2x ajanlott). A kellemetlen szajszag nem csak a fogmosassal fugg ossze, sot a legtobb esetben nem is allnak osszefuggesben. Ezt a problemat altalaban egy/tobb rossz fog vagy akar egy pici lyuk a fogakon (minek a letezeserol lehet nem is tudunk) okozhatja. De hallottam mar olyant is, hogy akat a gyomorbol is johetnek a kellemetlem szajszagok
2020. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Vannak, akik nem mosnak, de ők is használnak fogselymet és valamivel ők is ledörzsölik a fogukról a lepedéket, tehát végülis ugyanaz, csak nem fogkrémmel...

A fogakon maradt lepedék nem csak egészségtelen, hanem baromi kellemetlen érzés is, még amikor nem létezett a modern fogmosás, azokban az időkben is ledörzsölték valamivel a lepedéket a fogról.

A szájszag meg függ attól is, hogy pl. miket eszel, vagy milyen a nyáltermelésed.

Hogy a fogmosás ellenére büdi a szád, az amiatt lehet, ha pl. nem használsz fogselymet és a fogaid között kis ételmaradékok maradnak, vagy pedig van egy lyukas/szuvas fogad. Vagy az is okozhatja, ha túl száraz a szád, ezt azzal tudod orvosolni, hogy pl. rágózol. Ne használj pl. szájvizet se, mert az is szárítja a szádat és csak büdösebb lesz.

2020. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Én már régóta nem hiszek a fogmosásban. Régen, mikor rendszeresen mostam, elrohadt 6 őrlőfogam, és büdös volt a szám. Ez szimplán a táplálkozásom következménye volt. Most már úgy gondolom, hogy a szájszag részben a testnedvekből jön, melyek felgyülemlenek alváskor a nyirokrendszerben. De persze jöhetnek a fogak belsejéből is, amik belülről rohadnak. Lényeg, hogy szerintem megfelelő étrenddel ez minimalizálható. Időnként érdemes böjtölni, tisztulni, és több nyers, kevesebb főtt kaját enni minél kevesebb összetevővel és ízfokozóval, és nem ragaszkodni időpontokhoz, hanem kizárólag éhség esetén enni. Az éhség egy tisztulási folyamat, a nyirokrendszer ürülni kezd, a nyál és a száj is kitisztul. A mozgást gondolom, nem kell külön említenem. Egy nagy séta is felér egy fogmosással, előrehozza az éhséget, ezáltal a tisztulást segíti. Evés közben pedig a nyál mossa a fogakat, már ha nem szennyet eszik az ember, hanem pl. egy almát.
2020. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem lukas a foga, ha nemeszik cukrosat ndmuszik stensavas üditőket nemcigizik nem kv zik akkor ok elmegy ha nem mos fogat. De amúgy meg néha néha nemárt. Én napi egyszer mosok fogat es használok szájöblitőt van mikor napi kétszer is de én kv zok es van egy lyukas fogam.ismertem olyan nőt rohadtak a fogai de nemszerette a fogkefét se a fogkrémet aztan jajgatott ha fájt a foga. Nemcsodálkozom hogy màr minden szint játszott a foga az elszinetestől meg a fogkőtől meg a lyukaktol mindenütt.
2020. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Exem nővére félévente egyszer mosott fogat. Fehérek, lepedéktől mentesek voltak, és egy db lyukas foga nem volt. Én napi 2x mosok fogat, és 4 gyökérkezelt fogam van...
2020. ápr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Csak azért írom le mert sokan ki fognak akadni :) dohányzom, kvzok, rengeteg energia italt iszok, szinte csak húst eszek és kb 5 éve nem mostam fogat.
2020. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Genetikától is függ meg vitaminszintől is.hogy milyen a fogak állapota
2020. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Tesóm nem mos (lány) fogszabályzója is van, nem megyek hozzá közel mint 2 méter, de látom, hogy ha mosná könnyebb lenne pár dekával.


Én 10 éve minden nap mosok, meg szájvizet is használok, mégis büdös, nem tudom miért, szerintem a pocimmal lesz valami bibi.

22/F

2020. ápr. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lyukas fog és mandulakő is tud irdatlan szájszagot okozni. Ha fing szag vagy gyomorszag jön a szájból az valószínűleg refluxtól van ami azt jelenti ugye, hogy nyitva van a gyomorszáj és a sav is visszafolyik a nyelőcsőbe. Továbbá a cukorbetegeknek is van egy jellegzetes szájszaguk. Sok minden okozhat szájszagot és sok esetben fel is lehet ismerni a szagból, hogy mi okozza.
2020. ápr. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!