Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit érez az ilyenkor, aki...

Mit érez az ilyenkor, aki feleslegesen felvásárolja mások elől az alapélelmiszereket? Elélvez tőle?

Figyelt kérdés
Mintha háború lenne. Ma egy nagy boltban nem kaptam normális tejet (csak bio meg laktózmentes volt minimium 400 forintért, élesztő egy gramm nem volt, torma semmi, még normális árú sör is alig maradt, abból is csak a legalja.

2020. ápr. 11. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Én bárhová mentem minden volt.
2020. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak raktározni akarnak. Tele van a média pánik keltő tartalmakkal a vírusról így nem is csoda.
2020. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem most kell gondolkozni. Egy normális épeszű családfenntartó ember igenis bevásárol. Nem 30 kartonnal, de annyit, hogy a családi étkezést fedezze minimum 1 hónapig. Senki nem szeretné vásárlás miatt esetlegesen megfertőzni a gyermekeit, terhes feleségét, idős édesanyját. Nem gondolom, hogy ezen meg kell lepődni.
2020. ápr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
27%

jaja

én most csaptam ki 10 kiló lisztre

2020. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsiságból, gyógyszereket is így elraktározzák a családfenntartók, hogy a többiek akiknek nincs pénzük megvenni hónapokra előre, természetes szelektálódjanak?

Ha 30 napra vesz valaki tejet, mit gondol? 30 napig nem fog kimenni a lakás ajtaján? Vagy hogy két hét múlva nem lesz élelmiszer mert elhullik az összes tehén a Földön?

2020. ápr. 11. 17:48
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem több áru van mostanában kirakva, mint a járvány előtt. Jobban odafigyelnek az árufeltöltésre és/vagy az emberek elvásárolták a pénzüket? Nem tudom, de csurig van a bolt.
2020. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy milyen helyen vásárolsz. Itt Budapesten tömve vannak a boltok árúval és még élesztőt is kapni. Én az aldiba és a sparba járom. Ma reggel hétkor kezdtem a vásárlást és vettem disznó és csirkehúst, tejet, lisztet, gyümölcsöt és még vagy 50 dolgot amit a feleségem felírt.

Úgy vettem észre, hogy nincs arúhiány inkább csak pénzhiány van.

A piacon még tudtam venni maszkot is 390 forintért és a patikában meg kaptam panadolt.

A boltokba ki van írva, hogy csak kis mennyiségben vásárolhatsz (például 10 kg lisztet).

2020. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Az a fura, hogy ha beszél az ember pár emberrel, akkor mindig az jön le, hogy "ő" épp nem vásárolta halomra magát. De ha "ő" nem, "én" nem, akkor ki?
2020. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Én találtam mindent, ami kell (vidéki város, spár).


Amúgy fogalmam sincs, ha tippelnem kéne, gondolom ilyen prepper megnyugvást éreznek, hogy ha kitör valamiféle apokalipszis a járvány miatt, akkor x hónappal tovább túlél a családjuk.

2020. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk ma kora délután eléggé le voltak fosztva a boltok. Felvágott, tejtermék alig volt a polcokon, majdhogynem üres volt az egész. Még mascarponet se kaptam, pedig az tényleg nem a legszükségesebb. Élesztőt itt már február vége óta nem lehet kapni. És nem a helyi kisboltról van szó. Mindenki tálcával vette a dolgokat, mintha hónapokig nem lenne nyitva a bolt. Persze nagycsaládostól kell menni bevásárolni mert miért is ne. Engem mondjuk inkább ez jobban zavart.

Persze most jön a húsvét is meg alapból be vannak f0sva az emberek. Nem is csodálkozok, hogy nem lehet kapni semmit.

2020. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!