Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a felfogásról, ha valaki kijelenti, hogy nem néz semmi olyan filmet, amiben valami fantasztikum, vagy természetfeletti elem van, mert gyerekesnek tartja?

Figyelt kérdés
Tehát ő csak olyan filmeket néz, amik realisták és a való életben n is megtörténhetnének, és lenézi azokat az embereket, akik felnőttként is szeretik a valóságtól elrugaszkodott filmeket.

2020. ápr. 19. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ő dolga. Vannak akiknek képtelen szárnyalni a "dobozuk" és egyszerűbb kerülni, meghazudtolni a dobozon túli dolgokat mint megismerkedni velük csak az érdekesség kedvéért.
2020. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért ez elég tágas meghatározás. Pl. én szeretem a fantasy filmeket és semmi bajom azokkal a kategóriákkal sem, amiket leírtál. A rendezői szabadság határtalan.

Viszont amiket kétkedve fogadok, azok a valóságnak beállított dokumentumfilmek, amelyeknek minden második szava a lehetséges, ha, feltételezhető, elképzelhető....stb. Ezek ilyen félig-meddig összeesküvés-elméletek, amelyeknek semmi tudományos alapja nincs.

2020. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"k"
2020. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel igazából csak a saját tájékozatlanságát és gyerekességét reklámozza. Nem tudnám komolyan venni és felnőttként kezelni.
2020. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szíve joga, nézzen, amit szeretne. Én sem szeretem a természetfeletti dolgokról szóló, fantasy és scifi filmeket, nem is nézek ilyeneket, de nem is nézek le senkit, aki szereti őket. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek joga van a saját ízléséhez. Számomra annyira érdekesek és bonyolultak az emberek kívül-belül, hogy nem látom szükségét a kitalált világokba való menekülésnek, ha még a sajátunkat sem ismerjük.
2020. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jól kijönnénk, ha együtt mennénk moziba. :D Én nem tartom gyerekesnek, azt is megértem, ha valaki szereti, de én ki nem állhatom a fantasy, sci-fi, és hasonló filmeket. Annyira nem köt le, hogy hihetetlen.
2020. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre, hogy sokan, akik így gondolkoznak, maguk a gyerekesek, mert bár a fantasztikum jelenléte miatt hiányolják a realitást, sokszor pont ők azok, akik szeretik nézni a valóságot ugyancsak nélkülöző akciófilmek látványos jeleneteit, a vígjátékok erősen túlzó helyzetkomikumait, csupa olyan képet, ami se nem bemutatja, se nem kifejezi a valóságot, pedig az utóbbit egy fantasztikummal dolgozó film is simán megteheti, sőt gyakran éppen a kifejezést szolgálja fantasztikus téma. Amit az ember a valóságból megtapasztal, az eleve már absztrakció, érzékszervek által feldolgozott, közvetett információ, ezért egy igényes alkotás a fantasztikum segítségével újfajta absztrakciót ad a nézőnek, és átmenetileg kiemeli az érzékszerviség keretei közül. Persze ugyanezt megteheti fantasztikum nélkül is, ám a cél ez esetben sem a látványos illúziókeltés, ami miatt a fent említett embertípus könnyen az "elvont", "unalmas" bélyegeket aggatja az ilyen jellegű alkotásokra.
2020. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én se vagyok nagy fantasy és sci-fi rajongó, pedig a baráti köröm 90%-a az. Nekem egyszerűen nem jön át, de ne gondolom ettől gyerekesnek az ilyen filmeket és az embereket. Én inkább a vígjátékokat szeretem, de abban is lehetnek olyan jelenetek, amik igazából meg se történhetnének a valóéletben. És igen, lehet, hogy én jobban szeretem, ha hasonlít a valósághoz a film/sorozat, mert jobban beleélem magamat, de elsősorban azért nézem, mert kikapcsol, nem gondolkodok a hétköznapjaimon.
2020. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és valamiért ki nem állhatom a hangzavart, pl. egy csatajelenetben (legyen akár középkori csata vagy egy szuperhősös összecsapás), rosszul vagyok tőle, de tényleg. Zúg utána a fülem, feszületnek érzem magam, valószínűleg ezért nem vagyok nagy fantasy rajongó, mert szinte az összes ilyen filmben van valami összecsapás.

8-as voltam

2020. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem csípem az ilyen filmeket, de nem tartom gyerekesnek őket. Szerintem elfogadóbbnak kellene lenni az embereknek egymással szemben.
2020. ápr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!