Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelenthet ez a kétségbeese...

Mit jelenthet ez a kétségbeesettségem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, mérnökinformatikát tanulok, a felén túl vagyok (7 félévből 4-en). Már több programozói tárgyon is átcsusszantam kettessel, viszont ahhoz hogy elérjem ezt a kettes szintet, csak csalással tudtam elérni. Konkrétan 0 tudásom van, egy középiskolásnak is nagyobb programozói tudása van mint nekem itt az egyetem vége fele. Kétségbeestem, olyan alap dolgokat nem tudok, hogy egy jegyzettömbből kiiratni konzolba szavakat. Márpedig most már olyan dolgokat kell majd csinálnuk, amiket nehezen tudok lecsalni teljesen az internetről, több ezer soros dolgokat kell írnunk nemsokára következő félévtől (most nincs progos tárgyam szerencsére). Konrétan nem tudom tovább színlelni senkinek sem, hogy képben vagyok a dolgokkal, nem megy a logika, a programozás, nem tudom, hogy betudom-e fejezni az egyetemet, egyáltalán nem értek az informatikához, olyan tantárgyakon mentem át csak kettessel (majdnem megbuktam) úgy hogy csaltam pofátlanul, másoknak meg ez teljesen alap és tök könnyen megy nekik (mint pl weboldal készítés, html, javascript). Kétségbe vagyok esve, tudom hogy tanulnom kellett volna, de olyan édes volt a sötét oldal és a nulla tanulással járó átslisszanás mindenből, elcsesztem, már nincs idő mindent átvenni az alapoktól, és még én akartam szoftverfejlesztőként dolgozni meg külföldi aranyéletről álmodoztam.... Már élni sincs kedvem. Mit kezdjek magammal, mi ez a nagy kétségbeesésem?

2020. ápr. 19. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De hogy miert nem ülsz össze oran kivül tanulni a diaktarsakkal akàr online? Miert nem opcio magantanarral plusz orak?


Mi siman nyomtuk ezeket pluszba.

2020. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez teljesen hülyeség. A te szakodon keveseknek van komoly tudása. Benned az legalább jó, hogy tudod, hogy sokat kell még tanulnod.


Állj neki, nulla tudással nem lehetett eddig eljutni, de innen már valamennyivel könnyebb lesz. Nem mondom, hogy csalj, de valahogy vergődj végig a diplomáig és onnantól kezdve megtanulod a cégnél amit kell.


Tudok még egyet javasolni:


- menj ki estire, kezdj dolgozni egy multinál vagy egy nagy cégnél, ott majd látod, hogyan mennek a dolgok és felszeded, ami kell. Az esti ugyan pénzbe kerül, de a fizetésedből kipengeted. Egy előnye ennek a módszernek van: jóval egyszerűbb átmenni a vizsgákon és nem csesztetnek annyit a tudással. Viszont lesz szakmai tapasztalatod és meg fogod előzni azokat, akik most nappalisok.


A lényeg: mindenképp el kell végezni a sulit és kell a diploma. Aztán már dönthetsz mit akarsz.

2020. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom Te vagy a dunaújvárosi, írtál ki már pár kérdést ide :D

Pl. ehelyett leírnál ide ennyi sort sokadjára, megnézhettél volna 3 tutorialt csak ma.

A legtöbb egyetemen elég alacsony színvonalú a prog oktatás vagy nagyon alap. Mindenki magától tanul online és könyvekből. Vannak ingyenes tanfolyamok is.

Fél-egy év alatt fel lehet nem rossz szintre jönni, csak minden nap foglalkozni kell vele, és sokat gyakorolni.


Az informatika nem hiányszakma. Rengetegen dolgoznak benne. Csak is szakképzettekből van hiány, mert abból kevés van. Az egyetemen is nagyon kevés használható tudást ad. Alapokat, amiket mindenkinek egyedül kell bővítenie.

Eleve az egész IT arra épül, mindenki képzi tovább magát, újabb technológiákat sajátít el.

LLL. Élethosszig tartó tanulás.

2020. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként ez nem rossz képesség, le tudsz másolni és kikeresni dolgokat a netről. Sok programozói rész ebből áll, nem feltétlen kell új megoldásokat találnod, már rég megoldott problémákra.


"Az esti ugyan pénzbe kerül, de a fizetésedből kipengeted."

Nem, M.o.-on a levelezős képzés is van államilag támogatott szakon.

" jóval egyszerűbb átmenni a vizsgákon és nem csesztetnek annyit a tudással."

Nem igaz. Az egyetemek 90%-án ugyan azok a követelmények szinte, a nappalis és a levelezős vizsga pedig megegyezik.

Általában csak a ZH-ák alól szoktak mentesítést adni. A kontakt órán viszont szintúgy lehetnek kötelezőek.

2020. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindig előröl lehet kezdeni a dolgokat, főleg infónál nem a jegyekre meg a diplomára hanem a tudásra mennek.

Szóval ha nem csak a diploma kell akkor ülj le tanulni.

Ha elég csak a diploma is akkor meg szerezz barátokat az évfolyamtársak közül akik tudnak neked segíteni beadandókkal, vizsgákkal. (bár a barátok mindenképp jól jönnek)

2020. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!