Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők egyenrangúsága?

Nők egyenrangúsága?

Figyelt kérdés
A legjobb fiú barátommal összevitáztunk pár dolgon. Azt mondta, hogy ,,addig ne akarjanak a nők egyenjogúságot amig elvárják, hogy a férfi kinyissa előttük az ajtót." Én véleményem szerint a nőt is ugyanolyan ember számba kell venni és tisztelni hisz ő fogja kihordani a gyerekét nem kevés fájdalommal. (Nyilván kölcsönös tisztelet kell). Viszont, ha nem lenne a nő egyenrangú a férfinak kéne eltartani, hiszen a régi felfogás szerint a nőnek a helye otthon, és kuss van. Szerintem a nő is dolgozzon és ugyan annyi joga van minden máshoz mint a férfinak, de az udvariasság nem összekeverendő. Ajtót kinyitja előttem egy jól eső érzés és az udvatiasságnak/tiszteletlen egy jele. Én személyszerint nem várom el csak fenn akadtam ezen a mondaton. Engem anyukám úgy nevelt, hogy ne szoruljak senkire a jövőben és semmiképp se függjek egy férfitól. Nem gondolnám, hogy kevesebb vagyok csak azért mert lánynak születtem. A férfiak miért gondolják felsőbb rendűnek magukat? Mi a véleményetek? (a barátommal csak vitáztunk nem haragszunk egymásra viszont érdekel a véleményetek mert engem kicsit furán érintett) 17/L

2020. ápr. 20. 23:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Egyet értek veled.
2020. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

*Egyetértek...

#1

2020. ápr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Pontosan, ahogy mondod, ez csak egy udvarias gesztus, nem kéne ekkora problémának lennie egy férfinek, hogy ezt használja ellenérvnek a nők egyenjogúságára. Ezer másik fontosabb dolog van, amiben fontos és alapvető kellene legyen az egyenjogúság. Szomorú, hogy valaki ilyen piti dolgot hoz fel, hogy miért nem hajlandó tisztelni a nőket egy szinten bármelyik férfivel. Amúgy meg szerintem az is bunkóság, ha mondjuk egy ügyféllel vagy üzlettárssal szemben nem akarja ezt a gesztust alkalmazni, akkor is ha azonos neműek.
2020. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Ez az ajtókinyitás és előreengedés eredetileg olyan helyeken illett, ahol vélhetően nem érhette veszély a nőt, a többi esetben a férfi ment előre felmérni a terepet. De egyetértek veled, viszont én inkább egyenjoguságban hiszek, egyenlők sose leszünk, mivel alapból különbözőek vagyunk, mindkét nemnek megvan az erőssége és gyengesége, de még ez is általánosítás, mert alapból minden ember eltérő/különleges.
2020. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
12%
Az egyenrangúság a feladatokra és a lehetőségekre érvényes. A munkában, a háztartásban, jogilag, a tanulmányokban és a közös felelősségben. Szép is lenne, ha a szerelemre is igaz lenne, úgy rontanék neki fąsszal az uramnak, miután aranyékszert és rózsát kapott, mint a huzat.
2020. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van teljesen, de hozzáteszem hogy egyszerűen lehetetlenség hogy a két nem teljesen egyenlő legyen. Amennyire csak lehet, remélem annyira sikerül, de hogy minden téren teljes mértékben így legyen az lehetetlen. Hozzáteszem még azt is hogy a két nem közötti egyenlőség legnagyobb női harcosai csak addig akarnak egyenlőséget, amíg például nem nekik kell lemenni a bányába a férfiak helyett.
2020. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

#6 ez szép és jó, csak egy férfit sem ismerek, aki lemegy a bányába. :)


Ha már annyira toljuk neki a férfi szakmát, ott a műszaki, informatikai pálya. Személy szerint nagyon szívesen kódolok egy kényelmes irodában és nem hiszem, hogy bármelyik nőnek ellenvetése lenne ez ellen, hogy a férfiakhoz hasonlóan űzze, ha ért hozzá

2020. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
#7 azért mert te olyat nem ismersz, akkor már nincs. Világos. Gondolom akkor azt is tudod hogy Magyarországon már nemigen működik valami nagy bányászatipar, elképzelhető hogy az az oka annak ha te ilyet nem ismersz. Nyugodtan le lehet ragadni ennél az egy példánál, csak gondoltam nézzük már mindkét oldalt, és mint ahogy olvastad, igazat adtam egyébként a kérdezőnek.
2020. ápr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%

Az egyenjogúság úgy néz ki, hogy 𝐞𝐠𝐲𝐞𝐭𝐥𝐞𝐧 mondatban 𝐬𝐞𝐦 szerepel az (pl.), hogy "a férfinak kell..."

Sajnos sok nő szeretne olyan "egyenjogúságot", ahol azért neki külön jogai vannak.


Úgyhogy a fiú barátodnak igaza van!

Neked meg a többiben van igazad, amit írtál - de ezen ugye nem is volt vita.

2020. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Az egyenjogúság és a lovagiasság nem zárja ki egymást. Mik vagyunk, egysejtűek?
2020. ápr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!