Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tör ki a frász az...

Miért tör ki a frász az ősemberektől/majomemberektől?

Figyelt kérdés
Ha fényképen látom őket, akkor is nagyon félek, de ha filmben vannak, és így mozognak is... akkor teljesen ki vagyok. Egyszerűen nem bírom őket elviselni, bármennyire nevetséges is.

2020. ápr. 21. 05:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdeztem. -.- A legtöbb félelemhez tartozik pszichológiai magyarázat, érdekelne, hogy ehhez mit társítanak.
2020. ápr. 21. 05:39
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Fóbiának hívják, ha erősebb, akkor iszonynak. Mindig van gyökere és legtöbbször köze sincs ahhoz, amin landol (ez nálad az ősember meg a majomember) ez a nagyfokú félelem.


Nincs semmi baj. Ezzel el lehet élni ezer évig. Ám ha a fóbia terjed, azaz egyre többi mindentől iszonyodsz, akkor érdemes elmenni egy szakmászhoz, kiásatni a gyökeret, hogy mi a valódi baj és rendbetenni a dolgokat belül.

2020. ápr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mással szemben nem tapasztaltam ilyet. Csak tegnap néztem egy filmet, amiben felbukkant egy, szerencsétlen nem csinált semmit, csak a patakban keresett valamit a kövek között, de szabály szerint rettegtem.
2020. ápr. 21. 07:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt fóbiának hívják valami kiváltja belőled ezt a félelmet Ha súlyosbodik de így is érdemes szakemberhez fordulni, hogy nálad mi váltja ki ezt le ásnak a gyökerekig.(pszichológus)
2020. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!