Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 29 évesen még fiatalnak számítok?

29 évesen még fiatalnak számítok?

Figyelt kérdés
Illetve,ha nem szerintetek meddig számít valaki fiatalnak?

2020. ápr. 24. 06:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Fiatalnak max 25, utána már felnőtt.
2020. ápr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ, mihez.

Pl búcsúban ugrálóvárazni már nem annyira.

2020. ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem fiatalnak. Én legalábbis annak éreztem magamat. Dolgoztam, de emellett utazgattam, fesztiválokra jártam nyáron, évközben néha bulikba, vacsorázni barátokkal stb.. Mondjuk a 14 éves kamaszokhoz képest, azért már felnőtt voltam:)
2020. ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Nyulaknál vagy a Mónika-showban?


Értelmiségibb közegben, ahol úgy 90+ évet élnek, 40+nál szülnek, 30 évesen másoddiploma, doktori, ott még bőven fiatal vagy.


És van az a fajta közeg, ahol 12 évesen már _úrnak, 19 évesen már a babakocsit tolják, az alkoholista háromfogú nagyanya 40 évesen 70-nek néz ki, a 40 éves nagyapa meg már a föld alatt van.


Válasz: Döntsd el, melyik közeghez akarod magad mérni.

2020. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Középkorú, vagy legalábbis felnőtt.

Fiatal már nem.

2020. ápr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Viszonylag fiatal. De milyen nemű vagy?


Nőként - ha anyaságra (is) vágysz - akkor már egy kicsikét benne vagy a korban a még egészségesnek számító várandóssághoz. Együtt járás a Másik Nemmel/Élettársi értelemben vett Együttélés/Eljegyzésed volt már?


Élethivatás, pályaválasztás, pályaorientáció?


Egyházjogi értelemben pedig nézd végig, hogy milyen lehetőségeid vannak - ha erre gondolsz. (Pl. apácának max. 35 vagy 40 éves korig vesznek fel.) Értelemszerűen katolikus egyházról beszélünk.


Protestánsoknál női lelkészek is vannak (elsősorban az evangélikusoknál.) Református esetében még nem vagyok annyira tájékozott.

2020. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Ismered a régi slágert?

"Nem az a fontos, az ember hány éves, csak a szíve legyen fiatal."

Annyi éves vagy, amennyi évesnek érzed magad. A kérdésedből arra következtetek, hogy kezdesz (talán ok nélkül) besavanyodni. Ne tedd!

2020. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Középkorú 29 évesen? :D csapj föl egy szótárt.
2020. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Nektek mi bajotok van??

Itt mindenki 10 éves taknyos kölyök??

A kérdező a legjobb korban van amiben csak lehet!!

Mi az hogy nem fiatal meg KÖZÉPKORÚ???

2020. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Idemásoltam egy cikket.

Sokan vagyunk úgy vele, hogy amit gyerekként sürgetünk, majd fiatalon büszkén hirdetünk, azt az évek múlásával egyre inkább magánügynek érezzük – öregedésünk elégedettséggel eltölthet, de fesztivált körülötte azért talán mégse…

Bár manapság az sem egyértelmű, hogy mikor leszünk középkorúak, és hány évesnek neveznek minket öregnek. Arról nem is beszélve, micsoda eltérés van aközött, hogy mások mint vélekednek rólunk, és minek érezzük mi magunkat.

A várható átlagos élettartam kitolódásával a világon mindenütt megváltoztak az életkori szakaszok, és ezt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is észlelte, felfelé tolva a határokat. A fejlődéslélektan besorolása szerint a serdülőkort (14–18 év) követi a fiatalkor (18–24), majd ezt a felnőttkor váltja fel, amely mintegy 65 éves korig tart.

Ezt a felnőttkort azután a WHO is tovább osztja: a középkor alsó határának a 45 évet tekintik, a középkorúság 45–59 évig tart, az öregedés korának a 60–74 évet, öregkornak a 75–90 esztendőt mondják, míg az aggastyánkor következhet 90 év felett. Az emberi életkor igen kevesek által megélt legfelső határa ma 115–120 évben határozható meg. Ezt mutatják a statisztikák. De mit mondanak magukról az emberek?A kenti egyetem egy Európára kiterjedő, 40 ezer ember megkérdezésével készült felmérése szerint a 15 és 24 év közötti angolok úgy gondolták, hogy a fiatalság 28 évnél véget ér, az öregkor pedig 54 évesen kezdődik.

Az igazán idősek, a nyolcvanas éveiket taposók viszont úgy látták, a fiatalság 42 éves korig tart, az időskor pedig 67 évesen kezdődik. A portugálok úgy érzik, hogy már 30 évesen vége a fiatalságuknak sőt, 51 évesen az öregkor kezdődik.

A ciprusiak ugyanakkor jóval későbbre, 45 éves korra tették a fiatalság felső határát, míg Svédországban ezt 34 évre, Görögországban pedig 52 esztendőre saccolták – így jött ki, hogy Európában átlagosan 40 évesen vége a fiatalság korának.

A Love to Learn online oktatási portál ezer, ötven év feletti brit bevonásával készítette el felmérését, és kiderült, hogy a résztvevők 19 százaléka nem életkort adott meg, hanem úgy vélekedett, hogy a gondolkodásunk határozza meg, mikor válunk középkorúvá.

2020. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!