Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociopata személyiség kialaku...

Szociopata személyiség kialakulhat trauma, vagy halmozódó gondok nélkül is?

Figyelt kérdés

Érdemes pszichiáterhez fordulni a gyanújával?


Nem kérek sértő üzeneteket, nem beszélek be magamnak semmit, csupán érdeklődök. Aki segít, azt szívesen felpontozom.



2020. ápr. 29. 13:25
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Szerintem bármiért érdemes pszichológus menni és segítségét kérni akár. Egy teljesen egészséges mentalitású egyénnek is teljesen oké, hogy van elmeorvosa. Nem ördögtől való.
2020. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszod!

Ha van még valakinek véleménye, szívesen fogadom!

2020. ápr. 29. 13:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kérdés, hogy működhet-e szociopataként valaki traumák/gondok nélkül, tehát úgy, hogy világéletében normálisak voltak a körülményei, a gyerekkora, akkor a válasz az, hogy igen, csak őt pszichopatának fogják hívni, nem szociopatának. Lehet ilyennek születni, meg ilyenné válni is, de azt nehezen hiszem, hogy az utóbbi megtörténhet erőteljes külső behatás nélkül. Mindenesetre az öndiagnózisnál mindenképpen hasznosabb, ha az ember megmutatja magát hozzáértőknek.
2020. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon rendesek vagytok!
2020. ápr. 30. 06:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben szakember segítségét kérném mert ilyen helyzeteket nem tudunk magunk meg oldani. Én mikor pszichológushoz jártam kaptam 10 pont az optimizmusról elküldöm neked nézd meg: Tíz pont az optimizmusról amit érdemes megfogadni!


1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!


2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !


3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!


4 A természet legnagyobb csodája vagyok!


5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !


6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!


7 Nevetni fogok a világra


8 Ma megszázszorozom értékeimet


9 Most fogok cselekedni


10 imáimban útmutatást kérek

2020. ápr. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. ápr. 30. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha eleve feltetted ezt a kérdést, akkor biztosan nem vagy pszichopata.

Van az úgy, hogy az ember úgy érzi sokminden nem oké ott belül, ezen lehet segíteni, feldolgozni a traumákat stb.

De ha nagyon durva lenne a helyzet szerintem egy percig nem gondolkodnál ezen, mert mindent helyesnek gondolnál, amit teszel.

Nyugodtan keress segítseget.

2020. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!