Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ront az emberi...

Mennyire ront az emberi kapcsolatokon a tartozás?

Figyelt kérdés

Barátoktól, ismerősöktől, munkaadótól.Általában miért jó az embereknek húzni halasztani a tartozást még ha van is nekik legnehezebb nekik az adósságuk törlesztésére fordítani. Pl.Egyes munkaadótól is úgy kell kérdezgetni mikor fog fizetni ha meg nehezen jön ki a költségvetéséből nem biztos,hogy másokat os belekellett volna rángatni.

Tapasztaltatok ti is olyat,hogy az emberek húzzàk halasszák,elaprózzák a tartozást aztán végül a 100.000-ből 10.000 ki se fizetnek.Tőlem egyezer pl.megvett egy ismerősöm egy jó minőségű új sportcipőt és 10%-val adós maradt,pedig valamennyit levettem.az árából.


2020. máj. 8. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve azok kérnek kölcsön, akik nem veszik komolyan az anyagi ügyeiket, vagy nem értenek a pénzhez, és elszórják. Tőlem mindig olyasmire kértek kölcsön, ami nekem magamnak luxus lett volna: benzinre, mikor nekem nincs kocsim, nyaralásra, amikor nekem nem telt rá, illetve valaki mást segített ki valaki a tőlem kapott pénzből. Elkérték a pénzt, és utólag derült ki, hogy ilyesmire költötték, pedig nekem fontosabb dolgokra kellett volna. Mindig iszonyat nehéz volt visszaszereznem a kölcsönpénzt, sokszor nem is sikerült.
2020. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

akkor adok kölcsön, ha kibirom nélküle is, akkor is, ha sosem látom viszont a pénzt. igy nem marad rossz szájiz bennem az ismerősöm adóssága miatt, hanem nagyvonalú tudok lenni.

ha tehetem eleve úgy adok, hogy nem kölcsön, hanem ajándékba. persze ez ritkán fordult elő velem is, hiszen nem vagyok tehetős.

kölcsön sose kérek, és semmit se fogadok el, mert nem szeretem úgy érezni, hogy bármivel tartozom.

2020. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első voltam: aki tőlem kölcsönkért, az átkerült egy bizalmatlansági zónába, attól fogva nem avattam be a pénzügyeimbe, csak hogy nagyon nincs pénzem. Így akadályozva meg a további kizsebelést. Mert aki egyszer kért, az utána mindig fog, ezt megtapasztaltam.
2020. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam azzal, hogy rokonnak vagy közeli barátnak nem kölcsön adok, hanem ajándékba, de ebből csak az lett, hogy visszaéltek vele, és évente többször is pénzt próbáltak szerezni tőlem ingyen.
2020. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2-es igaz ha kölcsönről,tartozásról van szó az keserű szájízt hagy maga után.Meg a hitegetés is,beígérik utána nem lesz belőle semmi de nem beszélnének róla,nem adnának magyarázatot,csak hallgatnak.
2020. máj. 8. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a kemény a dologban, hogy amikor valakit többször megtámogatsz a bajában, akkor ő ezt úgy értelmezi, hogy nagyon odáig vagy érte biztosan, és egyre magabiztosabb lesz ettől a sok segítségtől, miközben te meg egyre inkább rühelled, mert rád támaszkodik, nem célszerűen használja a támogatásodat stb. Teljesen két külön irányba megy a kétféle viszonyulás.
2020. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!