Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan külső jegyek,...

Vannak olyan külső jegyek, amik alapján jogosan lehet "ítélkezni"?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, sokat számít a külső, még annak is aki ezt tagadja. Ám legtöbbször a kinézetből levont következtetéseink tévesek (pl szép embereknek jobb tulajdonságokat biztosítunk, vagy egy nagyon jó pasit elkönyvelünk hogy "biztos megcsalna).

Van olyan, amit viszont tényleg meg lehet tudni a másik külsejéből?

Ha igen, mik azok?



2020. máj. 13. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Nem, a külsőből semmire nem lehet következtetni.
Az, ahogy kinézel, teljesen visszatükröz téged.
Többségében semmit nem jelent a külső, de azért meg lehet tudni belőle ezt-azt.
Sokat számít, viszont nem minden.
55 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Az énreprezentáció egyik fontos eszköze a külső. Innentől fogva nagyon is sokat tud elárulni az illetőről, csak megfelelően és fenntartásokkal kell értelmezni a dolgokat, nem belespekulálni mindent.
2020. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

A ruhazat minosege, amin azt ertem, hogy tiszta-e, szakadt, vagy latszik, hogy kb 1000-szer lett mosva.

Testszag, zsiros haj, apolatlan kulso. Ezekbol meg lehet allapitani, hogy mennyire torodik magaval az ember. De meg ez se 100%


A tobbirol szerintem nem lehet objektivan itelkezni, mert izles kerdese.

2020. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%
Én a tetovált emberekkel vagyok óvatos. Előbb-utóbb mindig kiderül róluk, hogy akaratosak, hirtelen hangulatváltozásaik vannak, vagy csak idegesítő jelleműek, hangosak.
2020. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Idősebb embereknél lehet következtetni az életmódjára (pl. alkohol, dohányzás). A külső és az öltözködés valamennyire visszatükrözi azt, hogy mennyire törődik magával, illetve az öltözködésével, stílusával mindenki kommunikál is akarva, akaratlanul. De csak az alapján, hogy valaki például szép vagy csúnya, nem lehet eldönteni, hogy jószívű-e vagy megbízható-e. Másfelől tudat alatt egy embert a külseje alapján érezhetünk vonzónak vagy taszítónak, pl. mert régen volt egy kellemes vagy kellemetlen élményünk hasonló külsejű emberrel kapcsolatban. Ez igazából egy nagyon bonyolult kérdés. Szerintem mindannyian alkotunk egy első benyomást arról az emberről, akit megismertünk, de egy érzelmileg intelligens ember a tapasztalatai alapján képes ezen változtatni, képes másokhoz rugalmasan viszonyulni.
2020. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!