Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kik lennétek inkább?Jedik,Sith...

Kik lennétek inkább?Jedik,Sithek vagy inkább Szürke Jedik?

Figyelt kérdés
Azért tettem az emberek kategóriába,mert kíváncsi vagyok,hogy az emberek értékrendje mit képvisel inkább.A Jedi,Sith vagy inkább a Szürke Jedi áll-e közel az emberekhez.

2020. máj. 22. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Jedi
Sith
Szürke Jedi
27 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
67%
Hát ha megnézzük a Jedi kódot ami egy orbitális baromság, ami tagad minden érzelmet és emiatt önmagában a jedik legnagyobb gyengesége, és ha megnézzük azt, hogy a sith-ek szinte mind pszichopaták elég egyértelmű lesz a válasz. :-D
2020. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Egyetértek ☺️
2020. máj. 22. 20:52
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
Egyértelműen szürke Jedi. Nem kötne magához a Jedi Rend, de nem is kéne átállnom a Sötét Oldalra.
2020. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
65%

Szürke, mert a jedi rend túlságosan kötött. Szürke jediként nem vagy kötve semmilyen rendszerhez, saját magad fedezheted fel az erőt, olyan mestertől tanulhatsz, akitől akarsz....


Szerintem én jediként kezdenék, majd később kilépnék ès szürke jediként folytatnám.


Sith nemigazán lennék, pláne nem Sidious tanítványa, hármat "fogyasztott", nem egy életbiztosítás...

2020. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:

Mi az a szürke jedi? Elég nagy SW fan vagyok, de ő róluk még nem hallottam. Vagyis a fogalmat már hallottam, de nem találkoztam velük egyetlen filmben, sorozatban, könyvben sem. Melyik művekben voltak szürke jedik?


Ellenben sötét jedikkel találkoztam régi legendák könyvekben, ők olyan sötét oldali erőhasználók, akik nem akarják uralni a galaxist, csak magukkal foglalkoznak, az Erőt arra használják, hogy jobbá és gazdagabbá tegyék a saját életüket. Nekem ez szimpi, csak magammal foglalkozni, meggazdagodni, aki az utamba kerül azt eltaposni. Szórakoztatónak hangzik, ellenben az egész galaxist kormányozni túl macerás, ha meg épp nem lenne háború még unalmas is lenne.


Szóval sötét jedi lennék. De ha csak a fenti háromból lehet választani, akkor sith. Úgyis mindig háború dúl a galaxisban, lehetne mindig aprítani az ellenséget fénykarddal.

2020. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
A szürke jedi is csak a legendákban szerepel, én szerintem olyan mint a sötét jedi.
2020. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
A szürke jedi-nek kétféle jelentése van, egyrészt használták azokra, akik a világos-sötét oldal között ingáztak anélkül, hogy "átestek" volna a sötét oldalra (Qui-Gonnt hozzák fel a legtöbbször példának), másrészt használták a fogalmat a jedi rendet elhagyó, a jedi kódexet nem követő erőhasználókra. Nyilván azokra, akik nem estek át a sötét oldalra, hiszen ellenkező esetben már sötét jedikről beszélnénk.
2020. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
30%

Egyértelműen szürke jedi.

A "sima" jedik bigottak, szűk látókörűek, fafejűek, és egy értelmetlen és ódivatú szabályhoz ragaszkodnak. Milyen élet az amiben tilos szeretni, barátokra lelni, ragaszkodni dolgokhoz? Ha Anakinnal is nem úgy bánnak ahogyan, akkor jó eséllyel nem lesz belőle egy pszichopata tömeggyilkos aki kiirtja a sajátjait és a fél univerzumot... Amúgy meg még az egyik legtiszteletreméltóbb, legbölcsebb, legmegfontoltabb jedinek, Obi-Wannak is volt szerelme, mint kiderült, de sok más jedinek is voltak romantikus érzései mások irányába, tehát saját maguk se mindig tartották be, de kíméletlenül betartatták. Meg az is milyen dolog hogy kisgyerekeket vesznek el az anyjuktól, hogy kvázi katonának neveljék őket kiskoruktól fogva?

A másik oldalon ugye a sithek, na őket nem kell részletezni, pszichopata, kegyetlen, arrogáns népség akiket csak a hatalom érdekel, nem mellesleg saját berkeiken belül is tizedelik egymást bőségesen. Ha azzá válok nem csak hogy szörnyeteggé válok, de jó eséllyel a saját mesterem vagy épp tanítványom keze által halok meg, de jó lesz.

A szürke jedi meg egy teljesen normális életet élhet, annyi hogy használja az erőt. Az se feltétlen igaz hogy saját hasznára (legalábbis nem kizárólagosan): Ahsoka Tano is szürke jedi lett miután kilépett a rendből (ugye a jedik hülyesége miatt, lásd első pont), mégis élete végéig másokon segített.

Ja meg nem utolsó sorban ha már Ahsoka szóba került: ha mindketten szürke jedik lennénk, semmi akadálya nem lenne hogy kellemes elfoglaltságokkal múlassuk az időt egymással, hiszen nem kötne a kódex. :D Azt hiszem ez már önmagában egy remek indok, nem szükséges részletezni. ;) Se a jedik, se a sithek nem közösültek (kivéve Anakint), szóval már csak ez is egy szempont.

2020. jún. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:
100%
Utolsó: Ki Adi Mundi több nővel is közösült, mivel ritka volt az ő fajtársai között a férfi, de ő is csak azért...
2020. jún. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 Tislerics Máté ***** válasza:
51%

Jedi!


A Jedi-k egyáltalán nem bigottak, hanem annyira bölcsek, hogy tisztában vannak azzal, hogy az érzelmek megcsalnak bennünket. Yoda tökéletesen jól mondta Anakinnak a Sithek bosszújában, hogy próbáljon meg önként megszabadulni mindentől, amit fájna elveszítenie! Ezt úgy hívják, hogy logikus gondolkodás és bölcsesség! A Jedik tisztában vannak emberi mivoltukból fakadó gyengeségeikkel. És ezeket meg is próbálják elnyomni magukban, hogy a leglogikusabb és legerkölcsösebb döntéseket tudják meghozni a rend és béke megőrzése érdekében a galaxisban....


A Sötét oldal ugye simább, könnyebben járható. (ahogy Yoda is mondta) Részben azért is, mert ők nem szemlélődnek annyit. Nem akarnak bölcsek és megfontoltak lenni. Egyszerűen csak hedonista módon élik az életüket. Hatalomra és boldogságra vágynak, ami természetesen oda vezet, hogy a galaxisban sosem lesz rend és béke... Ők engednek emberi gyarlóságuknak és ezért is képesek olyan képességek birtokába jutni, amik egyesek szerint már-már természetellenesek.


A Jedi rend sosem hozott rossz döntést azért mert esetleg túl bigottak lettek volna. (Legalábbis Lucas filmiben még nem...) Ha Anakin hallgat rájuk, akkor sosem történik meg a 66-os parancs és sosem alakul meg a Galatikus Biridalom! Részben ez is egy tanulsága Lucas filmjeinek: Anakin megrészegülve a szerelemtől irracionális döntéseket hozott. Elhitte egy Sith nagyúr dumáját, aki még a saját tanítványát is megölette (Dukut) azért, hogy majd Anikát átállíthassa a sötét oldalra. Na ez az a fazon akinek nem kéne elhinni egy szavát se. De Anakin mégis bedőlt neki, mert túlságosan engedett emberi ösztöneinek. Holott ennek a veszélyeire Yoda direkt felhívta a figyelmét. Ráadásul meg sem mentette Palpatin Ani szerelmét, ami csak hab a tortán...


A Jedik nem egy bigott vallás tagjai, hanem a rend és béke őrzői, akik bölcsességük miatt képesek elnyomni érzelmeiket egy erkölcsösebb világ létrehozása érdekében. Erről is szólnak Lucas filmjei. Csak az gondolja értelmes dolognak ezt a Szürke Jedi dolgot, aki ezt nem értette meg.


Eleinte én is úgy gondoltam, hogy a Jedik is csak túltolják a dolgot, ahogy a Sithek, de ez egy óriási tévedésnek bizonyult részemről. A Jedik egy lovagrend, akik bölcsességük révén a rend és béke őrzői. Ennyi. Nem egy vallás hívei... Ők képezik magukat, fejlődnek. Szemlélődnek. Nem bigott könyveket bújnak, ahogy az a TLJ-ben látható...


Azok a rajongók, akik szürke Jedik akarnak lenni, azok egyszerűen nem értették meg a Jedik bölcsességét. És elindultak a sötétség ösvényén... Nem akarják, hogy rend és béke legyen a galaxisban. Tehát nem érdekli őket annyira, hogy a a galaxis élőlényei szenvednek. Ez a gondolkodás vezet a sötét oldalra, amin a szürke Jedik már rég elindultak....

2020. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!