Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből keressem a kenyerem, ha...

Miből keressem a kenyerem, ha ennyire életrevalótlan vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos én egy nagyon furcsa személyiséggel rendelkezek. Képtelen vagyok bármilyen "kézügyességet" igénylő feladatkört végrehajtani. Mindezek mellett csapatban sem tudok dolgozni, mert bármit mondanak nekem, én szinte biztos, hogy az ellentetjét fogom csinálni. Ezáltal pedig hátráltató tényező vagyok. Ez a jelenség leginkább akkor jön elő amikor nagy, nehéz tárgyat mozgatunk és folyamatosan kapom az utasításokat, hogy "emeld át, csavard át, helyezd srégan". Mindig rámondom, hogy "oké" , próbálom elképzelni a kivitelezést, de sehogy sem tudok rájönni, hogy valójában mi a terv. Ebből megint az jön, hogy csak szerencsétlenkedek és sokszor egy harmadik ember rohan oda, hogy átvegye tőlem mert rossz nézni ahogy szenvedek. Egyedül akkor szokott sikerülni a kivitelezés amikor én adom az utasításokat, na akkor nagyon jól megy :D De ha más adja, képtelen vagyok feldolgozni az információt és képtelen vagyok megérteni a saját elképzelését. Nagyon részletesen kell nekem magyarázni mindent. Ezen kívül a pörgést sem bírom, olyankor még inkább dekoncentráltabb vagyok. Tegyük fel hárman dolgozunk valamin, az egyik nyomja a fülembe, hogy vigyem oda a vödröt, de mire eljut az agyamig az info, már mondja a másik, hogy "na! Igyekezz már". Ezek után szinte mindig magamba vagyok roskadva, hogy ennyire életrevalótlan vagyok.


Pályaválasztás előtt is állok éppen. (jövő tanévben érettségizem), de az a gond, hogy az egyetlen szakma amit kinéztem és tetszene csapatmunkán alapszik, amely ha nem teljesül akkor bukott ügy az egész. Igazából nem tudom mi legyen. Az egyetlen egy dolog amihez értek és szinte mindig elismerést kapok a "profiktól" az az autóvezetés. Ebben az iparban sokszor kapok elismerést utasaimtól :) Dehát nyilván ebből nem lehet megélni. Meg egy átlagos fuvaros élete nem csak arról szól, hogy beül a kocsiba és vezet, hanem ha műszaki gond van, el is hárítja azt, ami nekem szintén problémás.


Folyamatosan próbálok rájönni arra, hogy miben vagyok tehetséges, de nem igazán találok. Barátaim szerint k**va jó lelkitárs vagyok, tehát verbálisan könnyen tudom támogatni az érzelmileg/lelkileg sérült embereket általában mindig sikerrel, de ebből sem lehet megélni sajnos. Maximum a pszichológus jutna erről eszembe, de nem igazán vagyok annyira szorgalmas tanuló,hogy oda bekerüljek és el is végezzem.

Ti mit gondoltok rólam illetve mit tudtok erre mondani? :D



2020. máj. 23. 01:31
 1/8 anonim válasza:
81%

Én 42 éves vagyok és még se tudom mi akarok lenni, persze van rendes állásom, de nem így akartam végezni.

Esetleg taxisofőr állás nem tetszene, ha úgy gondolod nem elég a fizetés akkor külföldön kell megpróbálni. Azonkívül a kamionsoföri munka is hasonló. Én is a vezetésben eléggé elismert vagyok és ha tehetném kamionsofőrnek mennék. Még a csomag futár vagy étel hordó mi igazán szóba jöhet, de elég rosszúl fizetnek. Ahogy olvasni kezdtem a kérdét valami irodai munkára gondoltam hisz abban csak ülni kell és gépelni (nagyjából) de elég monoton és az egészségre is valamilyen szintem káros. Ha egyetemen pl videó vágó szakmát tanulsz az egészen jó megélhetést biztosít. Itt kiélheted kreativitásodat, de az utasítgatás előfordulhat néhol.


Ennyi tellett tőlem. Remélem segítettem valamicskét és szorítok, hogy sikeres légy az életben.

2020. máj. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Brigol20 válasza:
50%
Szerintem így az olvasottak alapján, hozzád a vállalkozó, kamionsofőr vagy igen, a pszichológus jut eszembe, ami ideális lenne Neked.💁🏼‍♀️
2020. máj. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

én is hasonló szerencsecsomag vagyok. Mondjuk jó állásom van, de az is csak azért mert jókor voltam jó helyen, nem adtam fel és jó munkatársakat fogtam ki :D

DE..ha tényleg annyira szerencsétlen lennél a vezetés sem menne...nekem nagyon nem megy. Egyszerűen nem tudok ráérezni, már 50 + órám van de semmi nem megy még mindig, pedig oktatót is cseréltem.

Egész addig míg el nem kezdtem a vezetést, még elhittem magamról, hogy azért fejlődőképes vagyok, de ez nekem meghaladja a tudásom.

Szóval ha egy ilyen bonyolult dologra ráéreztél szerintem kb bármit megtanulsz majd ami érdekel, csak az elején fog nehezen menni :)

2020. máj. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Akkor nálam ez inkább ilyen "zavar" lehet.


Utolsó! Sok sikert kívánok a jogsihoz. Meglesz az, csak bízz magadban :)

2020. máj. 23. 07:32
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
diagnosztizalva vagy valamilyen mentalis problemaval? lehet nem artana elmenni egy pszichologushoz. nem bantani akarlak ezzel, de jobb ugy feldolgozni es kezelni a problemat, ha tudod mi a problema.
2020. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekel.
2020. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy az egyben mintha rólam írtad volna ki a kérdést. Csak én még vezetni sem tudok. :D Sokféle területről van elméleti tudásom, de a gyakorlatban nem tudom alkalmazni. Idősebb vagyok nálad, érettségi óta sok mindenbe belekezdtem, semmi sem jött be, csak tengődöm. Azért sok sikert neked! Legyél kitartóbb, akkor nem így végzed!
2020. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt javasolom Neked, hogy próbáld meg ellesni a harmadik segítőtárstól, hogy hogyan, miképpen végzi el az általad ellátandó feladatot, és megkérni rá, hogy többször mutassa be.

Ezáltal a másik munkatárs is fontosnak fogja érezni magát és szívesen segít Neki.

Te pedig nem lehetsz annyira ügyetlen, hogy ennyi gyakorlás után ne tudnád végül elvégezni a kijelölt feladatot. Csak fő az önbizalom!!!

2020. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!