Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magától mozog a fülem?! Több...

Magától mozog a fülem?! Több lenn.

Figyelt kérdés
Néhány éve észre vettem, hogy ha koncentrálok valamire és közben váratlan hangot hallok, a füleim a hang irányába mozdulnak, akár egy kutyanak. Az utóbbi időben ez a mozgás annyira felerosodott, hogy már a párom is látja néha, sőt van hogy a szemüveget is megmozdítja a fejemen. Szerintetek lesz ez még durvább is? Másnak van ilyen? (Nem, nem vagyok majom köszönöm előre is, hogy megkíméltek a rendkívül szellemes valaszoktol!)

2020. máj. 24. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Ez azért van, mert előző életedben kutya voltál.
2020. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kockasfulu nyul repulni is tudott a fulevel :) Keves vagy! :D
2020. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
XD
2020. máj. 24. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez van. Főleg, ha teljesen csendes helyen vagyok éppen. Vagy ha úgy érzem, hogy jön valaki utánam az utcán. Vagy ha rejtőzködök/sietek valahonnan.


Szerintem ez is ilyen tipikus evolúciós dolog lehet, innen alakulhatott ki az a mondás, hogy "hegyezi a fülét".

2020. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ASegélyember ***** válasza:
46%
Fizikatanárom is tudta mozgatni, mindig kertük hogy csinálja. Én pl visszafele tudom hajlitani a karom.
2020. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az, én nem tudom magamtól mozgatni :S

4-es: pontosan így van, ha feszült vagyok, jobban megmozdul bármi varatlanra.

2020. máj. 24. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is megmozdul, "ugrik" egyet felfelé váratlan hangra, pont, mint a kutyának. Szerintem ez a képesség alapvetően mindenkiben megvan, csak akinek renyhébb vagy kötöttebb az izomzata az arcán, azoknál kevésbé szembetűnő a jelenség. Ha megfigyeled, a szemöldököddel együtt mozdul meg a füled, önkéntelenül végigrándulnak ott az izmok, ha meglepnek. Csak akinek renyhébbek az izmai, annál a szemöldökmozdulat nem rántja magával a fület is látványosan.
2020. máj. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök menő :D

Van olyan ismerősöm akivel ugyan ez van,de ő akkor is mozgatja ha akarja.

2020. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!