Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mióta nincs tájszólásuk a...

Mióta nincs tájszólásuk a vidékieknek? mindig azt hittem van, de ma jártam Mendén és SENKINEK nem volt.

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvújítás óta nagyon figyeltek mindenféle rezsimben arra, hogy "uniformizált" magyar nyelvet beszéljen az ember. Ezzel teljesen egyetértek, elég csak az osztrák/német példát nézni, szinte minden dombon másképp beszélnek. xD


Egyébként meg Magyarország kicsi, ráadásul lapos ország, viszonylag kicsi távolság a Miskolc-Debrecen távolság is pl.


Hogy "igazi" tájszolás-féleséget hallj, ahhoz:

az északi határ közelében, vagy Felvidékre kell menned

Székelyföldre kell menned (a határ közelében inkább "normálisan beszélnek, legalábbis én ezt vettem észre")

Szeged-Szabadka-Zenta háromszög


Illetve az idősektől hallhatsz még tájszólást, lassan 2 éve meglátogattuk dédim akkor 90 éves nővérét (azóta eltávozott közülünk), nagymamám azonnal átkapcsolt tájszólásra, mert a "pesti" beszédet bunkóságnak, fennhéjázásnak gondolta volna a néni. Pedig ez egy Budapesthez közeli falu.

2020. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kilencvensok éves dédim se nagyon beszél tájszólást, haragudtam is érte kölyökként, mert kiadta valami okos tanítónéni, hogy menjünk haza a szünetben és kérdezzük meg a vidéki rokonokat a tájszólásukról... mert tudták hogy anya egy kis városból származik a kunságból... szegény mama meg dédi meg csak ültek, és törték a fejüket a leckém felett, hogy mégis mi az istent írjanak oda...
2020. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért beszélnének máshogy 10 kilométerre Budapesttól, mint a fővárosban??? 😃 ne vicceskedj!! Az még nem is vidék...


Kedvencem mikor vonaton a közelemben a kissrác megkérdezte... „Mama, ez már vidék?” Rákosrendezőn voltunk... 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Mondjuk tényleg elhanyagolt és zöld. És elhanyagoltabb, mint a vidék!!

2020. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!