Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb bunkónak lenni, mert a...

Jobb bunkónak lenni, mert a kedvességet úgy is csak kihasználják?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz bunkonak lenni, hogy ne hagyd kihasznalni magad.
2020. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A töketleneket használják ki nem a kedveseket.
2020. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Amikor te magad nem húzod meg a határaidat eléggé, és nem állsz ki magadért, és mindezt azzal hazudod el magad előtt, hogy kedves vagy, na akkor kihasználnak.


Nem a kedvességen múlik, de első körben jobb lenne szembenézned magaddal, az amit kedvességnek hívsz, valójában mi is.

2020. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
60%

Szemet szemért, fogat fogért.

Ha valaki kedves veled, legyél kedves vele, ha valaki szemét veled, legyél te is szemét vele. Húzd meg a határt amin túl már "nem"-et mondasz.

Ha full bunkó leszel az nem vezet sehova. Senkinek sincs kedve bunkó emberekkel barátkozni.

2020. máj. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom a csajozasra erti, de ott is felrerti nem a kedvesseg miatt ejtik
2020. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves vagy, és mi a nemed, kérdező?
2020. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Inkább intelligencia kérdése szabályozni tudni, hogy mikor melyiknek kell lenned. Egyik véglet sem jó.
2020. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ha te nem szereted, hogy bunkók veled, akkor te se terjeszd a bunkóságot azzal, hogy alapból így viszonyulsz mindenkihez, ha csalódás ér. Szerintem nem érdemes.


De nem kell mindig kedvesnek lenni sem. Attól még nem leszel bunkó.

2020. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Én is sokáig azt gondoltam, ha adok azt vissza is kapom.

Mert ha kedves vagyok, akkor ugyanazt kapom vissza, meg eleve miért ne lennék az, emberek vagyunk, segítünk egymásnak nem? Mindenkiben van empátia, miért akarna bárki is önzően kihasználni, ugyan már.

Az eredmény, mindenki hülyének néz, mert nem tudtam nemet mondani, mert annyi fele osztottam szét magamat, ahány fele csak segíteni tudtam.

Ma már ott tartok, hogy mindennek érzem magam, csak kedvesnek nem, épp ellenkezőleg, ha fel is emészt a bűntudat egy-egy “nem” kimondásával, nem hagyom magam.

Egyszerűen csak buta voltam és naiv. Ne hagyd magad átverni, kihasználni, mert űrt fogsz érezni és igazságtalanságot.

Persze ettől még lehetsz közvetlen, jószívű embertársaiddal, csak figyelj oda, hogy kinek mit adsz.

Senki szemébe nem leszel kedvesebb ember attól, ha ki teszed a szíved, lelked, összes vagyonod. Csak egy bolondnak fognak nézni, aki így járt, de lehet, hogy még utálni is fognak, azoknak akiknek csak adsz, mert az emberek sajnos java részt ilyenek.

2020. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Altalaban egyfele embert hasznalnak ki, azt aki hagyja magat. Onhitegetes lenne es onsajnaltatas, ha a kedvesseget hibaztatnank. Szerintem Te is erzed, hogy nem igy van. Mondjuk nem tudjuk a szituaciot, attol is fugghet. Viszont en azt tapasztaltam, hogy mikor kedves voltam egyesekkel, es tobb figyelmet, es torodest kaptak, addig en vissza alig kaptam, mig a masik nagyon is elvezte ezt a kiegyensulyozatlan felallast. Amikor erre raebredtem, elhataroztam, hogy hatarokat fogok huzni magamban. Az en hibam, ha igy alakulnak a dolgok. Egyszeruen sok ember van, akik magasrol tojnak masokra, es az ilyeneket ki lehet fogni.

Azt javaslom, hogy maradj olyan, amilyen vagy, egy kedves ember, de huzd meg a hataraidat, ne legyel naiv. Amugy is, ha kedves ember vagy, nem hinnem, hogy bunkova tudnal valni.Egyszeruen csak sz*rd le ezeket a goreny embereket. Foglalkozz azokkal, akik ertekelnek Teged.

2020. máj. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!