Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak hány százaléka...

A férfiak hány százaléka lehet 175 cm alatti? Én 172 centivel nagyon alacsonynak érzem magam.

Figyelt kérdés
2020. máj. 31. 12:29
 1/10 A kérdező kommentje:

Amikor megyek az utcán, a legtöbben magasabbak nálam.

Nők között is minden második...

2020. máj. 31. 12:33
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg a magyar férfi átlagmagasság 172 centi, de ez nekem is fura, mert ennél rengetegen magasabbak. Valahol lennie kell egy elrejtett törpekolóniának, akik leviszik az átlagot, és valójában a medián olyan 175 körül lehet...
2020. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Valahol lennie kell egy elrejtett törpekolóniának"


Elég az, hogy az egyik generációban (akik most kb 55-65 évesek) bőven vannak 170-172 centis férfiak. Mivel sokan vannak, jól leviszik az átlagot. A fiatalok körében hiába sok már a 175-180+ centis gyerek is akár, ha egyszer sokkal kevesebben vannak, mint az idősebbek (nem születik elég gyerek...)

2020. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Amikor megyek az utcán, a legtöbben magasabbak nálam.

Nők között is minden második...


Az lehetetlen.


Az átlag női magasság 164 itthon. Azaz egy 172cm magas nő már elég magasnak számít, azaz a népesség kis részét teszik ki, akik ennél is magassabbak meg főleg.


Szóval lehetetlen hogy ilyen sok +172 cm magas nőval találkozol.


A férfiak átlag magassága 176cm, ami alapján nem vagy rettenetesen alacsony és valószínűleg a férfiak többsége magasabb nálad, de bőven találkozol nálad alacsonyabb emberekkel.


Összességében nem olyan rossz a magasságod. Teljesen átlagos.


Nincs határértékek közelében...


Többnyire csak beképzeled magadnak.

2020. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy abban is van valami, amit #4 mond. Survivorship bias (magyarul nem tudom a fogalmat). Hiába csak 4 db 172 centis nőt látsz, jobban megmarad benned, mint a 200 db 160-164 centis nő, akit látsz.
2020. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megerősítési torzítás?

Igazából gondoltam erre én is, és lehet benne igazság, de erőmön felül törekszem az objektivitásra és ezt látom.

Néha vannak nálam alacsonyabb férfiak, észreveszem Őket, de Ők úgy látom hogy már az a kategória, akiket sokan megbámulnak...

Nőből valójában van sok, aki alacsonyabb nálam, de azt látom hogy több az, aki magasabb vagy velem egymagas...

Illetve azt is észrevettem, hogy a magasságom a legtöbb alacsonyabb nő számára is taszító.


Pedig igyekszem nem komplexusos lenni, illetve a meglévő komplexusomat elrejteni. Nem hiszem, hogy ez lenne ami taszító.

Úgyhiszem, hogy inkább ez egy kifogás sokak részéről, hogy "biztos a komplexusodat érzik meg, nem a magasságod ami zavarja"...

2020. máj. 31. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
168 a női átlag, tudom, mert én pont akkora vagyok. Viszont ez a cipő nélküli, és rengeteg nő hord magas sarkút, lehet, hogy ez is belejátszik, hogy a kérdező magasabbakat lát.
2020. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"de erőmön felül törekszem az objektivitásra és ezt látom."


Jegyzed is papíron, Excelben a statisztikát? Az emlékezet nagyon csalós. :D


Az is lehet, amit #7 mond, meg belejátszhatnak itt más tényezők, lehet, hogy a környéked átlaga magasabb az országosnál (sok skandináv bevándorló? :D).


Azokkal a nőkkel nem is érdemes foglalkozni, akik csak a magasságod miatt nem állnak szóba veled. Netes ismerkedésnél tényleg nem előnyös kiírni, hogy 172 vagy, sokan el fognak kerülni sajnos. Én, mikor nagyon régen, az őskorban, 18 éves fejjel kiírtam társkeresőre, hogy 157 centi vagyok, engem is sokan elkerültek, pedig nő vagyok. Amikor már nem volt kinn a magasságom, észrevehetően többen írtak rám. De lehet, hogy csak véletlen egybeesés. :D (Szerencsére azóta már házas vagyok, nem kell többé aggódnom.)


De azt vettem észre ismerősi körökben, hogy akik offline ismerkednek, ott kevésszer bukik ki, hogy a csávó nem 175, hanem 172, mert a valóságban a nők ritkán kérdezik meg, hány centi vagy. Ha tetszel neki, akkor tetszel neki és az jobban nyom a latba.

2020. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az átlagmagasság itthon 177 cm.

A mediánról viszont nincs tudomásom 😕

2020. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ekkora vagyok sajnos. Átlag alattiak vagyunk. Bárcsak tudnánk tenni valamit azért, hogy minimum egy tizessel magasabbak legyünk. 😔 Engem, megmondom őszintén nem igazán érdekel, hogy vannak alacsony nők, akik közül lehet válogatni és hogy ezzel a magassággal is lehetek befutó. Én csak szimplán magasabb akarok lenni, hisz ha egy férfi magas, az impozáns, bárki bármit mond. És az sem érdekel, hogy magasság helyett mással is lehetek impozáns. 20/F
2020. jún. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!