Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik szegény és gazdag...

Létezik szegény és gazdag gondolkodásmód?

Figyelt kérdés
Kérlek fejtsd ki bővebben, hogy mit gondolsz erről!

2020. jún. 2. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Létezik.


Igen, létezik.

2020. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%

létezik

A gazdagnak akkora az arca, hogy beteriti fél magyarországot a szegény meg meg van győződve arról, hogy ő csak ennyire viheti és megelégszik a sorsával

2020. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
persze kivételek mindenhol vannak
2020. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
72%

Igen, a gazdag mindig azon lamentál neki mi éri meg, és mi nem. Több évtizedre előre gondolkodik rengeteg mindenben. Vannak dolgok, amikre szerintünk érdemes költeni, és befektetni. Bizonyos helyzetekre másképp reagálnak. Általánosan vett "hülyeségre" nem költ, pláne ha tudja hogy most nem kellene. Pl egyetemista azt mondja, nem vesz meg egy telefont, inkább jó az olcsóbb is, mert inkább korrepetálásra, plusz órára költi el a lóvét. Tehát a gazdag, okos ember, már elég fiatalon pénz-orientált, olyan szempontból, hogy jól báni k vele, és tudja, most X ideig kell befeszülni, és megtérül.


A szegény buta embert mindig csak az érdekli, legyen meg a napi doboz cigi meg a sör, és már boldog. Nem azért él hónapról hónapra, mert így tudja csak megoldani, de igazából hosszú távú céljai sincsenek. Pl új szakma, új nyelv megtanulása, vállalkozásba fogni. Aki szegény, de mondjuk nem ilyen jellegű ember, az sem tud bánni a pénzzel. Egy példa: jó ismerősöm, állandóan rinyál hogy minden drága, és nincs lóvé. De a gyereknek megveszi a tojás alakú pudingot, amiből a pudingot nem eszi meg csak félig, de a vacak játék kell belőle. Minden nap 600Ft erre a hülyeségre. Folyik ki a kacat a gyerek szobájából, de minden nap megkapja az adott fölös dolgot, mert anyuka ezzel kompenzál. Tudja, hogy sose fog tudni neki venni még csak egy autót sem, így minden nap aprósággal kompenzál.


Ő ma 36 éves, albérletben lakik, én meg kijártam egy egyetemet diákmeló mellett, éhezve, egy bolyhos nadrágban, és 25 évesen saját nyaralóm van. De érdekes, neki otthon ülő anyukaként 3x olyan drága telefonja van, mint nekem. Én meg OTP részvényeket vettem 1 hónapja :) Szerintem ezzel mondtam el igazán mindent.

2020. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Persze! Én nem tudok a milliárdosok fejével gondolkodni és főleg aszerint élni, ő meg fényévekre van attól, hogy megértse az átlagos, vagy szegény életvitelt, főleg ha soha nem volt benne része. Egy dolog látni, egy másik pedig átélni.
2020. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Létezik.


Szegény azt mondja: nincs lehetőség, nem tudom, 200e forint jó fizetés, "örülj, hogy lyuk van a seggeden", nem lehet eljutni a holdra, alkalmazott


Gazdag azt mondja: Megpróbálom, felállok, újrapróbálom, 5 millió az játékpénz, Marsra fogok eljutni, vállalkozó


Nézd meg a top 100 magyar milliárdost. Mindegyikük vállalkozó. 1 darab kivétel sincs! Nem lehetsz gazdag alkalmazottként!

2020. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

Tipikus szegény gondolkodásnak tartom a fölösleges rongyrázást a hitelre vásárlást meg a látszat fenntartását, a tetőtől talpig csillivilli márkában vergődést és az anyagi javak felhalmozását plánesőt mutogatását miközben a rezsit alig bírja kifizetni.

És ez amúgy az újgazdagokra nagyon igaz, mert bár nem szegények anyagiakat tekintve, de a gondolkodásuk még ott van.

A gazdag gondolkodás nekem a befektetett pénzt jelenti az anyagi javak helyett (oktatás, képzések, nyelvtanulás vagy épp értékpapírokba stb).

Abszolút nem sértegetek senkit, szerintem a fentiek egyáltalán nem az ember pénzügyi helyzetét minősíti, egy nem túl jól kereső ember is rendelkezhet gazdag mentalitással, és jól beosztja vagy épp saját magába fekteti a pénzét a fölösleges vásárolgatás helyett, míg egy viszonylag jól kereső ember is lehet pénzügyileg felelőtlen és verheti el az utolsó fillérét is a látszat miatt aztán meg megy valakihez kölcsönkérni, hogy enni tudjon.

2020. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

7#

Az újgazdag éppen ezért nem lesz soha gazdag.

2020. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen, létezik. De sok esetben ez kétértelmű. Szegényen gondolkodik az is, aki nagyon jól tud spórolni és jól bánik a pénzzel, illetve nem csinál fölösleges rongyrázást. De egy másik kontextusban meg az gondolkodik szegényen, aki nem látja a lehetőséget és mindenben a kudarcot és a bukást feltételezi, ezért sosem próbálkozik. Az egyikük lehet egy nagyon sikeres ember, a másikuk meg aosem fog tudni kitörni.


A helyesebb megnevezés inkább siker/eredményorientált lenne vagy egyszerűen csak előremutató gondolkodás, stratégia.

2020. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

Persze. De ahogy előttem mondták ez nem ilyen egyszerű. Hacsak nem beleszületett, akkor a gazdag ember nem véletlenül gazdag. Jellemzőbb hogy pénzben gondolkodik, a lehetőséget keresi. De ez nem azt jelenti hogy ezzel a tulajdonságokkal mindenféleképpen gazdag leszel. Szóval ngyon körülmény függő igazából.

4. Azért nme mondanám higy minden gazdag ember okos, és minden szegényebb buta. És ha összegyűjtesz egy házra még nem vagy gazdag.

2020. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!