Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy baj az ha az angol...

Nagy baj az ha az angol helyett engem a német felé húz a szívem?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az angol a világnyelv,meg azt hasznosabb tanulni de nekem a német mindig is jobban tetszett. Angolul tanultam mindig is de nem értem el belőle nagy szinteket mert egyszerűen nem szeretem.nem tehetek róla

A némettel mennyire jarnek jól? Érdemes németül tanulni?


2020. jún. 3. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha van kedved, akkor érdemes tanulni. Számíts rá, hogy nehezebb, mint az angol.
2020. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Érdemes, hát a legtöbb környező országoban németül beszélnek(Ausztria, No stb), talán előbb megértenék mint az amgol.

Veszíteni nem veszítesz semmit.

2020. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Én mindkét nyelvet tanultam, nekem is mindig a német felé húzott a szívem, egyszerűen az agyam is jobban rááll (tehát amit az első válaszoló ír, az számomra nagyon furcsa, számomra az angol sokkal nehezebb, azokat a fura igeidőket egyszerűen képtelen vagyok a "magamévá tenni", meg úgy a legtöbb kifejezetten angolos nyelvtani dolgot is. Mintha a magyartól sokkal messzebb állna az angol, mint a német, nekem olyan érzés, ez persze lehet, hogy hülyeség, de én most mint saját szubjektív érzetet mondtam ezt.)

Ha tudsz valamennyire angolul, akkor tényleg megéri mellé németet tanulni! Ha sose tanultál volna angolt, akkor nem érné meg, hogy csak a németet tudd, de így már abszolút, második nyelvnek tökéletes, pláne ha tetszik és motivált vagy arra, hogy magas szintre juss, abból aztán semmi bajod nem származhat ;)

2020. jún. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
A német is nagyon hasznos, és ha könnyen tanulod, akkor jól jársz vele. Én is hasznát tudtam volna venni, csak nekem nem áll rá a nyelvem, pedig német őseim is vannak, de nincs érzékem hozzá.
2020. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Az nem baj, hogy a németet jobban szereted, de angol nélkül nagyon be lesznek határolva a lehetőségeid
2020. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5# Hogy érted hogy be lesznek hatarolva a lehetosegeim?


Már azon kívül természetesen hogy nem Angliában vagy amerikaban fogok élni a jövőben


Europaban van elég ország ahol beszélnek németül azért :)

2020. jún. 3. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen az angolt kérik, vagy úgy, hogy angol + valami. Például ha egy budapesti üzletben akarsz dolgozni, ott arra számítanak, hogy több angolul tudó turista lesz, mint németül tudó, de persze előny, ha te az angol mellé a németet is tudod. Innentől már attól is függ a dolog, hogy milyen munkát szeretnél végezni, ha a nyelv neked ahhoz kell. Például szakirodalmak általában jobban vannak angolul, tudományos területeken azért nagyon alap az angol nyelvtudás. Ha külföldre költözésben, kinti munkákban gondolkodsz, ahhoz tanulnád a nyelvet, akkor értelemszerűen figyelembe kell venni, milyen országokban szeretnél lenni leginkább. Egyébként sok kinti munkánál, mondjuk fizikai munkáknál, ahol sok külföldi dolgozik, ott előfordul, hogy hiába német nyelvterületen van, mégis az angolt használják a munkahelyen.
2020. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# köszi igy értem
2020. jún. 3. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!