Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki átesett ezen az mesélne...

Aki átesett ezen az mesélne róla? Megváltozott utána az élete jó irányba?

Figyelt kérdés

Olyan emberek története érdekelne egy pár mondatban akik nagyon gyötrelmes gyerekkort éltek át ami a felnőtt életüket is tönkre tette minden téren. Párkapcsolat, munka stb.- de viszont maguktól vagy esetleg segítséggel feldolgozták a múltat és a felelősséget visszatették oda ahová való. Aki végigcsinált egy ilyen úgymond újjászületést és visszakapta az életét ami az elfojtott traumák áldozata lett az később milyen változást tapasztalt? Sikerült utána boldog életet élnie? Esetleg történt gyökeres változás?

Kérlek meséljetek erről ha esetleg ti végigküzdöttétek ezt! Én most kezdtem de egy picit már jobb most.



2020. jún. 3. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Alkoholista mostohafater, verekedes, szomszedokhoz menekules, terror. Ez jellemzett 8bevet a gyerekkorombol. Hogy miben valtoztaym, vagy torzult a lelkem? Nem tudom, milyenne valtam volna ezek nelkul. De hogy legyen valami ertelme, probalom ugy felfogni, hogy ezeket valamelyik eleteben ugyis megtapasztalja az ember, en legalabb mar tul vagyok rajta. Mas ertelme egyszeruen nincs, potyara ezt a torturat megtapasztalni ertelmetlen.
2020. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Se anyám se apám nem.volt szülőnek való ezért nagyszüleim neveltek. Ők is csak szerettek, de sose magyaráztak meg semmit, ami a személyiségem egyik alapja, így mondhatni én neveltem magam. Kamasz koromban kezdtem feldolgozni a témyt, hogy anyum felé szeretethiányom volt, és apám egy csak magával törődő nárcisztikus.

Pár év önterápia után nyoma sem maradt a rossz dolgoknak. Újraprogramoztam magam.

Ez a legrövidebb verzió.

2020. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alkoholista szülők, agresszió stb.


Én konkrétan elmenekültem otthonról amint betöltöttem a 18-at.


Évek óta távol vagyok az otthonomtól, apám azóta bele is halt az ivásba, anyám hálisten abbahagyta, de sajnos ritkán találkozok vele.


Vannak mentális gondjaim, egyszerűen pszichológusra, ilyesmire nem bírom rávenni magam. Valószínű bpd-m van, de ugye ez csak öndiagnózis, de nagyon durván illik rám.


Úgyhogy én csak magamat "gyógyítom", úgy gondolom, hogy a múltbéli dolgokon teljes mértékben soha nem tudom magam túltenni. De az évek folyamán azért enyhül.


Viszonylag egész jól megvagyok, van egy nagyon rendes barátom, normális munkahelyem stb, úgyhogy én úgy érzem magamhoz képest jól teljesítettem, és ez boldoggá tesz.

Meg az is, hogy nyugodt életem van, nem olyan rettegés minden perc mint gyerekkoromban.

Próbálok nem gondolni a múltra, de vannak sajnos képek, jelenetek amik beugranak néha és ez nagyon elszomorít. Jó lenne ezeket valahogy végleg kitörölni.


Belegondolok, hogy ilyen szülők hogy csinálhatnak gyereket és teszik ezt vele, kegyetlenség. Itt most nem önsajnálkozni akarok, bármilyen gyerekről legyen szó, undorító dolog úgy világrahozni, hogy tudod magadról hogy egy semmirekellő alkoholista vagy. Én mondjuk ezek miatt is, meg amúgy is-de nem akarok gyereket.

2020. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!