Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iskolázottság emberek arcán...

Iskolázottság emberek arcán miért látszik?

Figyelt kérdés
Egy diplomás és egy 8 általánost végzett embert az arcáról sokszor megismerni.
2020. jún. 7. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sokszor pedig nem. Ez még az oldal színvonalához mérten is gyenge általánosítás
2020. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Nekem sokszor a diplomás vagy legalábbis szellemi munkát végző barátaim utálják, nem szeretik a munkájukat, elégedetlenek az életükkel, nem tartanak sehol és ez látszik is rajtuk. Az arcukon.

Míg a fizikai munkások jobban meg tudják becsülni, ami van és ez látszik is az arcukon.


Szóval igen, általánosítás.

2020. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg inkább a kommunikációjáról, bár az is tévútra vihet. Nem lehet ilyen általános szabályt levonni. Az intelligencia is sokat számít, a családi közeg, a neveltetés, ez mind-mind nyomot hagy az arcon.
2020. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Az intelligencia az, ami általában leolvasható az ember arcáról, az meg valamennyire összefügg az iskolai végzettséggel, de nem feltétlenül.

Ismerek olyan nagyon intelligens, tájékozott embert, akinek csak érettségije van, és pont a napokban csodálkoztam rá valakire, hogy diplomája van, mert olyan primitív, hogy 8 általánosnál többet nem néztem volna ki belőle.

2020. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Màs kérdésnél vki olyan jol leirta.

Sajnos nem tudom ugy visszaadni de olyasmi volt a lényege, hogy evolucios szempontbol vezette le a szellemi es fizikai munkaerö külsöségekre vonatkozo jegyeinek alakulàsàt.


Nekem csak olyasmik tüntek fel hogy az alacsonyabb végzettségüeknél gyakrabbak a genetikai vagy egyéb hibák pl elállo fül vagy x lab, csàlé fogak, alacsonyabb termet, kancsalsàg, börhibàk, vagy "nyomott"egyenetlen koponyaforma, csunya arcszerkezet, mint a magasabb végzettségüek csalàdi generàcioin àt is.

(Tudom, hogy vannak kivételek)


Netes tàrskeresön igy csak egy fényképröl is, màr sokminden lejön a màsikrol, hogy kb milyen kaliber mentàlisan az illetö.

2020. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A végzettséggel kapcsolatos munkakörben való tevékenykedés jobban nyomot hagy az ember arcán, szerintem. Teljesen másféle fáradtságot tükröz egy fehérgalléros és egy kékgalléros állást betöltő arca műszak végén. Előbbiek túlnyomó részben nappal, fix munkarendben dolgoznak, szerencsés esetben nem napról napra élnek, inkább a felelősséggel kapcsolatos stressz nyomja a vállukat, míg egy éjszakás takarító azon stresszel, hogy időben oda tudjon loholni a műszakba és hazafelé vegyen 20 dkg párizsit, mert az alkalmi fizu/ne adj Isten, teljes havi fizetés többi centje csekkekre kell.

Nagyon képes formálni (és nem feltétlenül a szó pozitív értelmében) az arcot az állások közötti általános mentalitás is, amennyiben ráragad a személyre.

2020. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem az iskolázottság látszik meg az embereken, hanem az, hogy mennyire viselte meg az élet, mennyi fizikai munkát végez. Aki egész nap húzza az igát pl egy útépítésen, a tűző napon, máskor a hidegben, annak elgyötörtebb lesz az arca, mint egy banki dolgozónak. Nem is keres annyit vagy nem érdekli, hogy jól nézzen ki. A szépség ma már csak pénz kérdése. Bátyám apósáék pedagógusok, de egyáltalán nem úgy néznek ki, mint a diplomás emberek, mert van egy hatalmas hobbitelkük + rengeteg állat, sokat dolgoznak munka után is, így simán elvesznének egy munkás brigádban nyáron. Ez csak egy példa az ellenkezőjére, tudom, hogy nem ez az általános, de létezik.
2020. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi összefüggés nincs a kettő között.


Engem például rendszeresen hülyének néznek elsőre, lekezelőbbek, negatívak pusztán a külsőm miatt. Aztán általában meglepődnek, hogy értelmes és tájékozott vagyok.


Míg van munkatársam aki szintén "diplomás" de mellette annyira primitív mint egy segédmunkás.


Vagy rendszeresen találkozom vállalkozókkal, akik szarásig vannak pénzzel, tanultak is szakmájukat tekintve, de mellette úgy néznek ki, mint akármelyik melós, simán el tudnám képzelni őket áru feltöltő vagy hentes, vagy bármi más pozícióban is.

2020. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

5. vagyok

A lepontozok kedvéért

Belöle kinéznél pl egy cégvzetöt?

"Á nincs köze a külsönek a végzettséghez, simàn." Ugye?

[link]


Hàt de van.


Habàr könnyebb lenne a tàrskeresökröl képeket keresni.

Màr a bamba képekröl is süt kapàsbol a sötétség néha. Csoda hogy nem folyik ki a nyàl is a szàjukbol.

2020. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Vannak tanult emberek akiknek átszellemültebb a tekintetük de nem feltétlenül.Általában látszik ha valaki tanult,de vannak kivételek. Van komolytalan viselkedésű doktornő is aki úgy viselkedik mint egy kamasz-van szerencsém ilyennel dolgozni.Meg van földműves,autószerelő is akinek kellemes,megnyerő modora van és első látásra azr gondolnád tanult emberekről van szó.
2020. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!