Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI témában el tudná valaki...

MBTI témában el tudná valaki magyarázni, mi a különbség a Fi/Fe és a Ni/Ne funkciók között (a gyakorlatban)?

Figyelt kérdés

Ez utóbbit még nagyjából értem is, de az előbbi számomra nagyon ködös tud lenni. Sokat olvastam utána, de egyes leírások ellent mondanak egymásnak, másokról pedig el sem tudom képzelni, hogy mit jelenthet ez a gyakorlatban.


Ami leginkább megfoghatatlan számomra, az a "Fi" funkció, amivel elméletileg én is rendelkezem. Ebből az oldalból kiindulva kezdtem el a funkciókat tanulmányozni: [link] de aztán valahol olvastam, hogy igazából az a(z egyik fő) különbség, hogy a befelé forduló érzéseket az ember önmaga szeretné "elrendezni", míg kifelé forduló érzéssel az ember szívesen beszél az érzéseiről, osztja meg másokkal.


A másik ilyen nekem a Ni/Ne páros, elméletben értem, a gyakorlatban sosem tudnám megmondani valakiről, hogy melyiket használja. Sorozatokban szoktam ezzel szórakozni, hogy megtippelgetem, hogy ki micsoda, aztán nézem, hogy "látványos Ni" használatról tesz tanúbizonyosságot az illető. (Még az Ne-t értem nagyjából.)


(Sorozatokról picit átcsapva a filmekre: Éhezők viadalás MBTI besorolási vita volt arról is, hogy Peeta Mellark Fe vagy Fi használó-e. Mert a saját értékeit követi (nem szeretné, hogy megváltoztassa a viadal), de közben minden megtett azért, hogy Katnisst védelmezze.)



2020. jún. 7. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
van egy Szellem szikrák nevű youtube csatorna, ott van ilyen témában videó, elég részletesen elmagyarázza melyik mit is jelent pontosan
2020. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy Peeta nekem egy tipikus ENFJ. Persze, Fe hasznaló, konrkétan bárkinek segítene. Az, hogy a saját elveit követi... abban a helyzetben, társadalomban én nem csodálom. Nem akar gyilkossá válni. Empatikus, mindenkit meg akar nyugtatni maga körül, kényelmessé tenni a helyzetet. Kedves, segítőkész....
2020. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az első válasz, ugynan nincs kifejtve, de lényegében az az igazság.

2020. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!