Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesítőnek találjátok ti...

Idegesítőnek találjátok ti is, ha valaki bátyja, bástya, tesa, haver szavakat használja?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra az esetre gondolok, amikor valaki nem csak a barátait és haverjait illeti a fenti jelzőkkel, hanem az egyszerű ismerőseit, sőt a számára idegen személyeket is. Mondjuk az első kettőt zavarónak találom kontextustól függetlenül, különösen abban az esetben, ha helytelenül báttyának írják.

2020. jún. 9. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A haver még belefér. A többi inkább proli. Néha használjuk mi is barátokkal, de inkább gúnyból.
2020. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Néha belefér, nekem is van olyan barátom, aki gúnyosan szokta használni, de az régen rossz, ha az aktív szókincs része.


A haver az csak akkor negatív, ha idegennek mondja valaki, legalábbis engem irritál, mikor valakit nem ismerek egyáltalán, vagy minimális kommunikáció volt köztünk és ezzel jön...

2020. jún. 9. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Van egy kollégám egyfolytában bátyja mindenki!!!

Rohadt idegesítő :(

2020. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kettőre mocskos módon tudok haragudni ha valaki így szólít vagy valaki mást szólítanak meg így. Ha egy haveri társaságon beül egymást így szólítják arra mondom hogy jó belefér, engem ne szólítson így senki, még a legjobb barátomtól sem tűröm ha így szólítana. A "tesa"-ra is tudok haragudni de ez a környezetemben nem jellemző, de szerintem baromi csúnya vagy nem is tudom, engem irritál, ennyi.

A "testvérem" igaz nem szerepel a kérdésedben de azért elmondom hogy ezt is rühellem ha valakik nem is testvérek hanem csak így szólítják egymást, na meg nálam egyik munkatársam az aki elég sok mindenkit így szólít meg, na erre aztán kitudok akadni. A saját testvéremtől elnézem nyilván, de egy munkatárs, haver, ismerős akárki ne szólítson már így akár mást akár engem....

A "haver" szót így haverok között nem tartom problémának ezt a kifejezést, de ha idegenek szólítják így egymást vagy csak távoli ismerősök akik közt még a haveri viszony sincs az is számomra sértő tud lenni. Gondolok itt arra ah egy totál idegen illető így szólít meg ha akar valakit, erre mocskos módon tudok haragudni, és számomra ez mint első benyomás elég negatív. Tehát ha valakivel el is kezdek dolgozni és így kezdi hogy "haver" vagy valami úgy hogy még jóformán nem is ismerjük egymást akkor nálam ezzel már rossz pontot szerez.

2020. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, főleg ha ehhez olyan "menősködő" hangsúly és kivagyi stílus is társul. Gondolom, mindenki érti, mire gondolok.

Az ilyeneket mindig mérhetetlenül butának és nevetségesnek tartom, ráadásul szánalmasnak is, mert ők meg vannak győződve róla, hogy nagyon menők meg jófejek, miközben kifejezetten prolik.

2020. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
mindet utálom, de a haver nálam mindennapos :D nem idegenekre mondom csak a pasimra xD
2020. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Engem nem zavarnak, bár én nem használnám őket.
2020. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a haver teljesen oké. A többi gáz, főleg a "bástya".
2020. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam borsodi fekákkal, minden mondatvég "töki" meg "zacskó". Azt szokd meg! :)
2020. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tesa teljesen normális barátok közt, de idegenek esetén tűrhetetlen. A többi pedig idegesítő.
2020. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!