Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "mindennek meg van az oka...

A "mindennek meg van az oka az életben" szlogent hajtogató emberek hogy gondolkodnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel ha egyszer majd úgy fogom érezni hogy oké az élet, akkor sem fogom azt gondolni, hogy a múltban a sok szarnak mindenképpen meg kellett történnie. Meg kellett, hogy eljussak A-ból B-be, aztán rájövök hogy csupán azért történt, mert abban az értelemben életképtelen vagyok, hogy belenyugodjak abba, hogy sosem fogom megérteni hogy miért létezem, és ettől nem tud normálisan működni az agyam. Ezen nincs az a pszichológus aki segítene, én csak az csodálom, hogy a többi ember hogy tudja megbolondulás nélkül lefoglalni magát az ideje nagy részében annyira, hogy ne gondolkozna ezen.
2020. jún. 11. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a problemad?
2020. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírtam, de most megint azt tapasztalom, hogy aki szerencséjére "normálisan" működik, az el sem jut odáig, hogy felfogja hogy mi probléma.
2020. jún. 11. 00:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogjuk arra, hogy késő van, de a kifejtésedet nem biztos, hogy végig tudtam értelmezni... :D


"A "mindennek meg van az oka az életben" szlogent hajtogató emberek hogy gondolkodnak?


Tegyük fel ha egyszer majd úgy fogom érezni hogy oké az élet, akkor sem fogom azt gondolni, hogy a múltban a sok szarnak mindenképpen meg kellett történnie."

Elméletileg nem fogod úgy gondolni. Mármint, ha belegondolsz, minden, ami történik, azt az embert formálja meg, akivé válsz. Folyamatosan változol, fejlődsz. De ha egyszer úgy fogod érezni, hogy oké az élet, abban nagy szerepe lesz annak, aki vagy, akivé váltál. Pont a szarságok miatt fogod tudni értékelni a jó dolgokat. (Micsoda klisé, au. De na.)


Nem tudom, hány éves lehetsz, milyen életvitelt élsz stb. stb. stb, de próbáld meg lefoglalni az agyad. Meditálj. Ne hagyd, hogy a számodra káros gondolatok a fejedben ragadnak, vizualizáld, ahogyan tovaszállnak, vagy bármi, tapasztalgasd ki, hogy neked mi a jó, mi válik be. Egyébként nem vagyok kattos spiritiszta, szimplán azért javasoltam a meditációt, mert nekem az vált be. :D

2020. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolod,hogy akik e szerint élnek nem gondolkodnak? Én egy ilyen "mindennek meg van az oka az életben" szlogent hajtogató ember vagyok. De ah ez a szlogen nem tetszik, egyszerűbb ha úgy fogod fel,hogy a hibáiból tanul az ember.
2020. jún. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A meditációt már ajánlották és én is gondolkodtam rajta, csak hogy kezdjek bele? Elméletileg az a jó, amikor nem gondolsz semmire és egy üres állapotban vagy. Nos, nekem volt egy olyan estém nemrég, amikor elalvás előtt olyan érzésem volt, mintha köztem és a gondolataim között egy légüres tér lett volna, nem is tudtam gondolni semmire. De ettől inkább pánikszerű hangulatom lett és megijedtem. A másik kedvencem meg, amikor régebbi emlékek törnek rám, és olyan valóságosnak és közelinek érzem őket, hogy a majdnem elalvásból egy pillanat alatt felriadok.

Tudom hogy ez mind csak az agyam játéka.

2020. jún. 11. 01:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Régen még működött az, hogy akármilyen értelemben is, megerőltettem magam, sikerült valami és elértem a célt. De valami elromlott. Minek erőltessem meg magam, ha tudom, hogy úgyis sikerülni fog, csak kitartás kérdése? Persze a saját korlátaimat szem előtt tartva. Hiába érem el amit szeretnék, nem is tudom mit kellene elérni, mi a célja ennek az egésznek, egyre kevesebb dolog érdekel és egyre hamarabb unok meg mindent, ami régen sokkal tovább lefoglalt. Ez a "lefoglal" fontos, mert addig sem gondolkodtam megválaszolhatatlan kérdéseken, hanem kerestem minél több lefoglaló dolgot, de hiába nézem utólag, mivel nem tudom a végcélt, nem tudom hogy mit miért csináltam. Mintha nem haladtam volna sehova se, semmivel, csak folyamatosan leépülök.
2020. jún. 11. 01:13
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Nem az a lényege, hogy ne gondolj semmire. A gondolatok jönnek-mennek, elég nehéz lenne teljesen kizárni őket. A lényeg az lenne, hogy ha jön is egy gondolat, ne kezdj el sokat gondolkodni rajta, engedd elsiklani. Kb. mint amikor mész autóval, mondjuk egy hosszabb útra. Nem állsz meg minden háznál, nincs értelme, hanem csak elsuhannak:) Vagy az "egyik füleden be, a másikon ki" elv alapján "az elméd egyik oldalán be, a másikon ki..." :D

Kezdetnek csak ülj le a padlóra (lehetőség szerint egy polifoamra, vagy puha szőnyegre), esetleg oltsd le a lámpát előtte/sötétíts be, esetleg bekapcsolhatsz hozzá valami "guided meditation" cuccot (YouTube, vagy alkalmazás; egyébként nem jut eszembe magyarul a kifejezés rá:/), aztán bele a lecsóba:D

2020. jún. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyszer belepörgettem egy ilyen "guided meditation"-ba hogy milyen, ez így abszolút nem menne, hogy valaki folyamatosan beszél. Még ha 3 zen mester is tanítana, egyszerűen annyira nevetségesen érezném magamat, nem tudnék elvonatkoztatni a szituációtól, a meditációnak meg pont az ellenkezője a cél. Szóval nem tudom mi a megoldás, magamtól meg nem tudok rájönni. Bár persze alaptalanul vagyok előítéletes, de ez megint csak egy újabb dolognak tűnik ami nem működik nálam.
2020. jún. 11. 01:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolgokkal foglalkozol amiket élvezel, és sok barátod van, akkor nem zavar majd az ha nem tudsz valamit. Meditálni sem feltétlenül kell.
2020. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy mód a menekülésre a saját tetteik, döntéseik felelőssége alól.
2020. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!