Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért nincsenek...

Manapság miért nincsenek veteményesek a családi házak kertjében? Miért nem termesztenek zöldséget és gyümölcsöt az emberek otthon?

Figyelt kérdés

Őszintén megmondom, nem értem, hogy ilyen zöldség- és gyümölcsárak mellett miért jön divatba, hogy a térkő és zöld gyep mellett legyen egy kis 100-150 nm-es konyhakert mindenkinél. Oké, a 400 nm-es telkek esetén megértem, hogy nem maradna tér, de a 800+os telkeken simán elfèrne néhàny gyümölcsfa, komposzt, veteményes.


A mi veteményesünk kb. 100 nm, de ezen annyi minden megterem, hogy májustól október végéig alig költünk zöldségre. Kukorica, bab, répa, cukkini, padlizsán, fokhagyma, paradicsom, uborka, saláta és még sorolhatnám. Sokféle fűszernövény. Okos vetéstervvel és némi tapasztalattal rengeteg pénzt meg lehet spórolni, pláne, mert még télire is elrakunk ezt-azt dunsztolva, ládában vagy fagyasztva. Amikor 1000 ft a fehérrépa kilója, én csak kiveszem a homokból és kész.


A vetőmagra sosem költök túl sokat, van, amit magamnak fogok itthon. Trágyázni nem szoktunk, csak saját komposzttal. A víz fúrott kútból van ingyen, szóval szerintem egy èvben simán nyerünk 2-300 ezer forintot azzal, hogy magunknak termeljük itthon a zöldségeket. Van némi eper, cseresznye és almafa is.


És még azt sem lehet mondani, hogy sok vele a meló, ősszel felásom, trágyázom, bevetem takarónövénnyel, tavasszal már csak vetni kell. Egy ideje mulcsolok, így jóformán gazolni sem kell, és most ilyen időben pl. két hete már nem is locsoltam.


Ezt csak azèrt mondom, mert mindig az a kifogás, hogy többe kerül otthon termeszteni, mintha boltban vennénk(???), és sok vele a meló, pedig èn egyáltalán nem így érzem. Az a heti 1-2 óra meló a kertben még jól is esik.


Szerintetek miért nem divat a konyhakert manapság? Ti miért nem csináltok?



2020. jún. 15. 20:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
sok meló van vele és a többségnél az számít hogy milyen szép a kert
2020. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Mert sok munka. Es àltalànos hogy a sok munka utàn nem fèr be a màsik sok munka.
2020. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bp-tol 5 km-re lakom. Az utcankban mindenkinek van vetemenyese. Es a kornyezo utcakban is, ugyhogy nem tudom, hogy te hol elsz
2020. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

De mi az a borzasztó sok munka vele? Most írtam le, hogy nekem kb. heti 1-2 órát tesz ki rendben tartani, ez tényleg olyan kibírhatatlan?


Én is dolgozok 8 órát, plusz utazok, mint mások.

2020. jún. 15. 20:23
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Falun lakom de már itt se szokás nagyon. Mindenki lusta dolgozni se nagyon akarnak nem hogy kertészkedni. Az a réteg aki meg még megvenni is sajnálja meglopja azt akinek van kertje sajnos
2020. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%
el kell magad kötelezni, sok munka, nem mutat jól
2020. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Sok meló. Reggel 7től du 5ig nem vagyunk otthon, fáradtan esünk haza, főzés, tanulás gyerekekkel.

Semmi késztetést nem érzek, hogy mellette gazoljak, locsoljak, mérgelődjek, ha ellepik a csigák, kártevők, elveri a jég.

Ez annak való, aki szereti csinálni, akit kikapcsol. Aki nyűgnek, munkának érzi, annak főállás mellett nem való

szerintem.

2020. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%

Panelban nőttem fel, sose tanultam kertészkedni, így aztán nem értek hozzá. Ráadásul nem is érdekel, a szobanövényeket is mindig kinyírom.

Ezek után talán nem meglepő, hogy hiába van hatalmas telkünk, munka után 3 gyerekkel én nem fogok kertészkedni. És a férjem sem, mert ő sem szeret.

Van olyan munkánk, ami mellett nem okoz gondot bevásárolni.

2020. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
A kényelem mindent legyőz. A lustaság meg fél egészség.
2020. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%
Heti 2 óra is sok lenne olyanra amihez nincs kedvem. Azonkívül valószínűleg túlzol azzal a két órával, kollégámnak van egy kis kertje és rengeteget szív vele.
2020. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!