Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember nem sajnálja a pénzt 200-300+ ezer forintos telefonra, de 60 ezres mosógépre igen?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősöm, aki rögtön rohan iPhone-t venni, amint kiadnak egy újat, természetesen előfizetésre, 2 év hűségidővel, részletre, de ha elromlik a 7 éves, 52 ezer forintos mosógépe, akkor megy a káromkodás, hogy már megint venni kell másikat, mert annak legalább 20 évig működni kéne. Szidja a fogyasztói társadalmat, hogy ilyen hulladékokat gyártanak. A gáztűzhelye is már 20 éves, a sütője gyakorlatilag már használhatatlan, az oldalán már alig van festék és csupa rozsda, de nem vesz másikat, mert sok érte a 45 ezer forint. Neki csak az a fontos, amitől menőnek látszik. Márkás ruhák, cipők, legújabb iPhone, 23 éves ültetett BMW széles alufelnikkel.

Nekem a külsőségek másodlagosak. Nem járok márkás ruhákban, megfelel 3-4 évente egy 60 ezres Xiaomi, jó nekem a Fiat Punto is, de nem sajnálom a pénzt egy jó mosógépre és tűzhelyre. Amúgy nagyjából egyformán keresünk.

Miért fontosabb a látszat és a külsőségek, mint az ésszerűség és a praktikusság?

Azokat megértem, akik megtehetik, hogy flancolnak, és évente lecserélhetnek mindent újra, és drága ruhákat vehetnek, de azokat nem, akiknek választani kell egy új telefon és egy új gáztűzhely közt, és inkább telefont vesznek, de a törlesztőrészlet miatt már tűzhelyre nem telik.

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, hogy ki mit vesz, csak ezt a gondolkodásmódot, ennek a pszichológiáját szeretném megérteni, mert számomra értelmetlennek tűnik.



2020. jún. 21. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mosógéppel nem lehet felvágni
2020. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondok jobbat. Én ismerek olyat, aki inkább iphonet vett mosógép helyett. Hát persze, az iphonet látják az ismik, azt nem, hogy otthon kézzel mos a kádban. :D
2020. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk is egy régi, csúnya mosógépünk van, amin 3 órás a legrövidebb program. Viszont működik hibátlanul, úgyhogy addig nem fogjuk lecserélni,mert az pazarlás lenne.


A telefonom ellenben tönkrement nem rég, úgyhogy abból vettünk egy újat.


Egyetértek amúgy, szerintem is szörnyű, ha valaki ilyen márka mániás meg csak a kulsosegekre utazik, de ennek néha azért praktikus okai is vannak :D

2020. jún. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Prioritás ...


Nem érdekli annyira a mosógép minősége, mert csak arra használja hogy mosson. Nem most olyan sokat és nem ügyel arra hogy pontosan mit hogyan kell mosni, hogy kihasználja az összes opciót.


Pl.: Nekünk egy majdnem 200 ezres mosógépünk van, amit leárazva vettünk 180 körül.


Kb csak azért kerül ennyibe, mert van benne egy csomó extra funkció amit soha sem használunk, meg előlről menet közben még hozzá lehet rakni ruhát.


Plusz valamilyen speciális motor van benne amitől sokkal halkabb.


Amúgy ... maximálisan ugyan olyan egy laikus embernek mint a 60 ezres mosógép. Tudom, mert előtte egy albérletben egy olyan volt.


Szóval annak aki nem használja a mosógépet rendesen, csak be akarja dobni a ruhát és elindítani. Annak tökéletes a 60 ezres mosógép is.



Viszont a telefon ... Az is kinek mi. Pl.: Nekem Iphone 11 Pro van. Nem felvágásból. Szerintem barátnőm és édesanyukámon kívül senki sem tudja pontosan milyen telefonom.


Viszont én kihasználom ennek a telefonnak a funcionalitását.


Ha pl.: valaki nem venne fel gyakran vele 4ks videót.


Lehet egy fele ennyibe kerülő telefon is jó lenne neki.


Ugyan az mint a mosógépnél. Attól függ mire használod és mennyire használod ki a funcionalitását.

2020. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 110 ezres mosógépem van (majd' féláron vettem állami támogatással tavaly). Ha az bedöglik 7 év múlva én is szidni fogom a gyártó felmenőit, azért ennyi pénzért adjanak jót. Most 1 éves, jól karban van tartva, egyelőre teszi a dolgát rendesen.
2020. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
60ért lehet venni mosógépet amúgy? Ilyen 80akról indulnak nem?
2020. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6 Esetleg akkor, ha valami kifutó szériás, akciós, legalapvetőbb felültöltős, kicsi mosógépről van szó.
2020. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig már kezdtem örülni,hogy megoldom olcsón :D
2020. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor örülj! ;)

[link]

2020. jún. 21. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Népünkre a fordított-, vagy a nemgondolkodás jellemzi.
2020. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!