Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a rosszabb ? Ha nem...

Melyik a rosszabb ? Ha nem hozok döntést, vagy ha rossz döntést hozok ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Erre nem lehet jó választ adni. Ez mindig a helyzettől is függ. Nem lehet ezt ilyen egyszerűen megválaszolni. Olyan nem is nagyon létezik, hogy nem döntesz valamiről, mert ha azt veszed, az is egy döntés, vállalod utána a "nem döntés" következményeit.
2020. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Meton ***** válasza:
87%
Nincs jó, vagy rossz döntés. Csak döntés van, ami egy új szituációt eredményez. De képzelj el egy útelágazást, ahol választanod kell, merre menj. A két út nem egyforma, de mégis mindegy, melyiket választod. De ha nem döntesz, akkor nem jutsz tovább. Az csak szemlélet mód kérdése, hogy ki melyik utat tartja rosszabbnak.
2020. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12%
Én elővigyáztatos vagyok, ismerem magam h én csak rossz döntéseket hozok így ha nem nagy a választási tét pl. Melyik üdítőt veszem, akkor lesz@rom h az sz@r.xd de ha nagy dologról van szó. Pl. Elváljak vagy sem, akkor inkább más tanácsát, döntését helyeselem.
2020. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Röhögséges helyzet velem történt márciusban.

Bedöglött a monitor, futás a boltba.

Kiválasztottam egy nekem tetsző tv/monitort, legyen x1 a neve. Kérésem alapján cipeli az eladó raktárból a pulthoz az árút. x2, ja ez nem az, megy a másikért. x3, ja ez nem az, viszi vissza.

Közben a többi ráérősen várakozó vásárlóval beszélgetek.

- Én nem ezt választanám ezért és ezért, inkább az y-t, az jobb. - mondja az egyikük. Hallgatok rá, kérésemre olyat hoz az eladó.

Otthon kiderül, hogy az csak monitor, futás vissza a bolthoz.

Ott szó nélkül átcserélték olyanra, amilyet eredetileg kértem.

2020. jún. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele , hogy az első rosszabb , mert akkor mindig ott lesz a mi lett volna ha ...

Második esetén meg max , hát ezt nem kellet volna ...

2020. jún. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Helyzetfüggő dolog. Az is döntés lehet pl., ha nem döntesz.

Egy politikai választásnál pl. azzal is voksolsz, ha nem mész el választani, elvégre a számodra ellenszenvesnek igen jól fog esni, ha egy ellenszavazattal kevesebbet kap.


Embere válogatja. Van, aki inkább nem dönt, úgy van vele, hogy ha nem tud úszni, hát rábízza magát az árra, a "véletlenre", mondván, hogy valahogy majdcsak lesz. "Mert úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna"


Van, aki pedig még "vesztes" helyzetben is inkább bevállalja a maga által hozott döntést, később nem másokat okolva azzal, hogy szrba került.

( pl. így : [link] )


[link]


Határozottság, racionalitás, döntéskészség, jóltájékozottság, felelősségvállalás... eszméletlenül hosszú a sor, mi mindennek birtokában, vagy éppen híján lehet az az ember, aki végül meghoz egy döntést.

Vagy nem.

2020. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Meton ***** válasza:
13%

Ha nem mész el választani, az azt jelenti, hogy nem tudod eldönteni, ki költse el a pénzed, vagy ki határozza meg neked, milyen törvények szerint élj.

Ha monitort akarsz venni, akkor nem viszel haza tévét, illetve fordítva. A tévé működik monitorként is, csak gyenge a minősége. De a lényeg, ha hozzáértő embert kérdezel, akkor jó döntést hozol. Bár mindkettő jó szóval rossz döntést nem hozhatsz. Van, aki az olcsó tévékre esküszik, aztán addig szív vele, amíg tönkre nem megy. Van, aki rosszul választ férjet, de jellemzően másodszor is rosszul fog választani. Mert neki kellett valami, ami pont az ilyen férfiakban van meg. De aztán nem tud mit kezdeni vele.

2020. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
71%
Az is egy dontes, ha nem hozol dontest! ;)
2020. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!