Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha ilyen gyerekkori...

Normális, ha ilyen gyerekkori sérelmen nem tudom túltenni magam, vagy ideje lenne nem foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi (most az 50-es évei közepén, végén lehet kb.), aki egy gazdag, sikeres, elismert ember. A saját szakmáján kívüliek viszont biztosan nem ismerik a nevét.


Amikor alsós voltam, anyukámnak a szeretője volt ez az ember egy időben, és kétszer is megvert. A dührohamait az váltotta ki, hogy anyukámon csüngtem, nem hagytam őket békén kettesben. Egyszer akkor vert meg, amikor anyukám nem látta, akkor az ijedségen kívül nagyobb bajom nem lett. Egyszer meg anyukám előtt, ráadásul nyilvános helyen. Akkor pár napig piros is volt utána a karom, talán véraláfutás lehetett, de nem tudom már. Ezután volt is egy mosolyszünet közte meg anyukám között, de már nem emlékszem, hogy utána találkoztak-e még.


Az utóbbi pár években időnként, és egyre gyakrabban eszembe jut, és nem tudok mit kezdeni ezzel az emlékkel! Egyébként vannak nálam pár évvel fiatalabb gyerekei, akikkel még találkoztam is annak idején, de mivel én is 7-8 éves lehettem, ők meg még kisebbek, így persze kizárt, hogy emlékezzenek rám. Facebookjuk szerint egyébként jó egyetemre járnak, sínen van az életük, és érdekes módon hasonló az érdeklődési körük, mint nekem.


Őszintén szólva bosszant, hogy ez is milyen mély nyomot hagy bennem, miközben másokat megerőszakolnak, vagy mondjuk az alkoholista szülő/házastárs kékre-zöldre veri minden nap. Ez ahhoz képest abszolút semmiség.


25/F


2020. jún. 30. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak sérelmek amin az ember nem tud átlendülni valamiért, sajnos nekem is van 1-2 pedig azok sem igazán nagy dolgok. De valamiért mégis gyakran eszembejutnak/zavarnak.
2020. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Keresd meg az ipsét és verd össze :)
2020. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Ez az ember nem értett a gyerek nyelvén és nem szeretettel fordult feléd. Rosszul kommunikált veled gondolom, ez nem nevelés, ha nevelni akart, hanem egy erőszakoskodó hatalmaskodó viselkedés, nem szeretettel akart hatni rád, hanem olvasjató, hogy erőszakosan, durván karta ráderölteni az akaratát. Ez így nem volt jó a részéről.

Normális, hogy nyomot hagyott benned. Remélem, hogy most felnőtt fejjel sikerül feldolgoznod, kiértékelned és a helyére tenned ezt a dolgot az életedben és nem fog semmit okozni a továbbiakban és nem okoz zavart a személyiségedben és normális kiegyensúlyozott életű ember leszel.

Ráadásul egy "idegen" felnőttöl elszenvedett fenyítés, erőszakoskodás nem olyan kicsi dolog és szülői erőszak is komoly.

2020. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átérzem, hogy mire gondolsz. Személy szerint, én "elbeszélgetnék" a hapsival és anyámmal a büdös életben nem állnék többet szóba, hogy ilyen ellen nem tett semmit.


Amúgy ne érezd furcsának. Férfi vagy. Amíg mondjuk a nőket megerőszakolják és előadhatnak egy nagy sztorit, százmillió megértő fülre találva, addig férfiként kb. 0 elfogadást és megértést kaphatsz ilyen dolgokért és inkább rád sütik, hogy nem vagy okés.

2020. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Megbocsátani és felejteni annyi, mint becses tapasztalatokat az ablakon kidobni." (Schopenhauer)
2020. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!