Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom magam, hogy változtatha...

Utálom magam, hogy változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
Egyszerűen utálom magam és már nem tudok mit tenni. Teli negatív gondolatokkal és borzalmas ember vagyok nagyon rossz dolgokat tettem. Bűntudatom van mindenért. Valahogy pedig el kéne viselni magam, mert ez undorító, bele nézek a tükörbe és szó szerint lehánynám magam és még a gyomromba is érzem ezt. Amiket tettem nincs rá bocsánat de nem is merem leírni mert már ettől is elkapott a hányinger.
2020. júl. 1. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ööö... ha szó szerint lehánynád magad akkor miért nem hányod le magad?
2020. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia, gondol már hallottad párszor, hogy a múlton nem tudsz változtatni, ez tényleg igaz. Vagy elfogadod vagy nem, ezt te döntöd el. Mik azok a tulajdonságok, tettek amik tetszenek az embereken, amire fel tudsz nézni? Ha ez meg van kezdj el ilyen lenni, olyanokat csinálni amit jónak találsz. Senki nem marad ugyanaz az ember, amilyen volt egykor, milyen lenne már azon rágódni egész életedben, hogy te annó bepisiltél vagy megbántottál valakit.. Stb. Kezdd el ma, gondold végig milyen ember szeretnél lenni, akár vedd végig, írd le, hogy mit szeretnél csinálni ennek elérésére. Ha elakadtál írhatsz is, ha erre járok szívesen segítek. :)
2020. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az a bibi, hogy akit bántottam ezzel azzal most együtt vagyunk vagyis már 4eve igazából és amíg vele vagyok/leszek bennem lesz ez a bűntudat végig. Viszont ha elhagynám akkor össze törnék mert szeretem mégis bántottam nem is kicsit...

2020. júl. 1. 19:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia, megpróbálok rajtad segíteni :) szóval szerintem te most nagyon nem szereted magad valamilyen oknál fogva. Tudom, hogy ez mit jelent én is utáltam magam nagyon sokáig és minden este sírva aludtam el. Nagyon nehéz és egy hosszú időszak volt, de ma már lezártam ezt magam előtt. Próbáld meg úgy hogyha reggel felkelsz és tükörbe nézel akkor csak mondj annyit hogy: "Szeretem magam", tudom eléggé furán hangzik de hatásos. A másik mód pedig az, hogy gondolj azokra a dolgokra amik jók voltak vagy jót tettél (például segítettél valakinek). Nekem úgy sikerült hogy magamba zárkóztam vagyis nem nagyon beszélgettem másokkal és ezt megoldottam magamban, persze most nem azt mondom, hogy tedd ezt te is csak tudod engem régebben bántottak és kiközösítettek és nem voltak barátaim. Ma már vannak szerencsére. Azért mondtam el az én fajtámat mert hogyha másokkal vagy ilyenkor akkor VELÜK vagy boldog, de hogyha ők elmentek akkor megint szomorú leszel. Nem tudok nagyon több módot de hogyha szeretnél valamiben segítséget kérni akkor írj privátba :)
2020. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Így más a helyzet, ha őszinte akarok lenni egyértelműen ott kell hagynod. Ha végig gondolod 4 évet elvesz tőled valaki, ha nem is annyit, túl sokat. Nem tudhatod mennyid van még hátra, de így elpazarlod teljesen. Most úgy képzeld el a 'nagyobb képet', vagyis amit én kívülről látok hogy nap mint nap bántod kb. saját magad, azzal, hogy vele vagy, először csak egy karcolás volt, azt simán kibírtad. Aztán egy pofon, gondoltad megérdemled, majd kórházba kerültél, akkora fájdalmad lett, és ekkor kezdesz el gondolkodni, hogy lehet, hogy valami nincs rendben, biztos velem van a baj. Ez addig folytatódik, amíg már elfogy minden erőd, és ennyi volt, Vagy változtatsz, ott hagyod, fájni fog, igen, de a közelében sincs annak, ahol most vagy/ leszel ha így folytatod. Legyél erős és hidd e, hogy nem érdemled ezt. :)
2020. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én bántottam őt és szeretem meg is érdemlem, hogy bűntudatom legyen. Csak amíg vele vagyok szerintem nem fog elmúlni ez az érzés.
2020. júl. 1. 20:28
 7/18 anonim ***** válasza:

Te bántottad őt de ő még mindig veled van. Ő letette ezt a terhet szépen az útatokon és úgy döntött enélkül tovább halad veled de te helyette is felvetted ezt a terhet és cipeled. Szerintem tedd le te is ezt a terhet ha szereted és haladjatok tovább teher nélkül.


Egy dolog, hogy bántottad de ő megbocsátott továbblépett igazából te saját magadnak nem tudsz megbocsátani. Nem gondolom, hogy a szakítás lenne a jó mert attól te magadnak ugyanúgy nem tudnál megbocsátani.

Mert ez már nem arról szól, hogy ő bocsásson meg neked hanem, hogy te magadnak.

2020. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A legfontosabb: Bocsáss meg mindent magadnak.
2020. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azta :o :(

Minden így van!!!

Kivéve, hogy van olyan amit nem bocsátott meg mivel nem is tudja...

2020. júl. 1. 22:04
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi az istent csináltál amúgy?
2020. júl. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!