Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy amit nem...

Miért van az, hogy amit nem is olyan régen még szerettem ma már nem igazán érdekel?

Figyelt kérdés

Pár éve még nagyon szerettem videójátékozni, focizni, focimeccset nézni, de most ezek egyáltalán nem kötnek le... Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy amiket régen nagyon szerettem mostmár nem érdekelnek.

Mi történt velem?

Van egy "kis" depresszióm lehet ez az oka? Vagy az idő múlásával elvesztem az érdeklődésem?


22/F


2020. júl. 6. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valtozik a személyiséged, ennyi az egész, folyamatosan dolgok történnek veled és körülötted, legyen az akar negatív vagy pozitív, mind formál téged. Természetes, hogy a korod előrehaladtával az érdeklődési korod is formálódik.
2020. júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Változik az érdeklődésed, ebben semmi kivetnivaló nincs. Én is ezen mentem és megyek keresztül.


Régen imádtam a videójátékokat, manapság is szoktam játszani, de már sokkal kevesebbet. Most is komoly erőfeszítést igényel, hogy rá tudjam magam venni a lassan egy éve húzódó Fallout 4 végigjátszásom befejezésére. Ráadásul időm is sokkal kevesebb van, így jobban meggondolom, hogy mivel töltöm.


Az elmúlt két esztendőben a filmek vették át a játékok helyét, olyan mértékben, hogy a filmkészítés elméleti és gyakorlati kérdései iránt is aktívan érdeklődöm, és igyekszem részletes képet kapni a filmművészetről.

Emellett az olvasást is jobban élvezem, mint korábban.


Zenék terén is gyökeresen eltér az ízlésem, három évvel ezelőtt még kizárólag hip-hop számokat hallgattam, mára a jazz a domináns, de rock (leginkább pszichedelikus, progresszív és klasszikus vonalon), illetve komolyzene is a kedvelt műfajaim közé került. A sok rap számot, amit korábban szerettem mára hallgathatatlannak, kínosnak tartok.


Én inkább pozitívan élem meg a változást.


23/F

2020. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nekem semmi sem vette át ezeknek a helyét... Unom az életem
2020. júl. 6. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező egy életen át szeretni, amit tiniként szerettél :D Beléptél a huszonéveidbe felnőttkorod elején vagy, a tiniérdeklődéseid elhagyása természetes. De nyilván nem árt találni helyette új hobbikat, és persze a depresszióval is jó ha dolgozol, mert abból kijönni ki lehet, csak melós.
2020. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De én szeretni akarom a focit, minden álmom az volt, hogy focista legyek és én vissza akarom kapni a kedvemet hozzá
2020. júl. 6. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Pszichológussal dolgozz a dolgon, mert ha mindenhez elvesztetted a motivációd az is baj, de ha valamit nem szeretsz, akkor nem kell szeretned. Én sokkal inkább úgy érzem, hogy az érdeklődésed megváltozott és ezzel az identitásod egyik alapját vesztetted el, pl, hogy focista leszel.
2020. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából 2 éve, hogy elköltöztem a kis falumból pestre lehet hogy ez is közrejátszott a dologban, hogy nem tudtam már a megszokott pályámon focizni, vagyis mióta itt vagyok szinte semennyit sem fociztam de ha visszaköltöznék és újra rendszeresen játszanék akkor visszanyerném az "életkedvemet"?
2020. júl. 6. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom erre hogy vársz választ...kérdéses, nincs rá garancia, csak kipróbálni lehet, de nem hinném, hogy önmagában a foci a baj, ha igen, akkor lehet építened kéne kicsit ezt a személyes identitás és önismeret dolog, mert most még visszamehetsz focizni, de ha lesérülsz, vagy öreg leszel? Valami maradjon azért, amiért élsz a labdán kívül is.
2020. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A focit csakis saját magam szórakoztatására akarom fordítani, tudom, hogy megélni nem tudnék belőle az én szintemen, egyszerűen csak szórakozni akarok és egy megszokott társasághoz tartozni
2020. júl. 6. 17:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Kapaszkodsz a múltadba pedig elment, és amíg ezen keseregsz nincs hely a jelennek és a jövőnek. Az élet mozgásban van és minden változik, ezt néha nehéz elfogadni, menj vissza kicsit focizz, de közben ne sirasd a múltad, mert a jövő jobb is lehet nem csak roszabb
2020. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!