Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is nehezn tud kiállni...

Gd628 kérdése:

Más is nehezn tud kiállni magáért, az igazáért?

Figyelt kérdés

Én 29/F vagyok. Sajnos sokszor tapasztalom, hogy szeretem elkerülni a konfliktusokat. Emiatt az életben biztos hogy számtalan helyzet volt ami miatt nem álltam ki magamért, nem védtem meg az igazamat, még akkor sem ha az egyértelmű volt, inkább “lenyeltem a békát” csak hogy béke legyen.


Volt persze néhány fajsúlyosabb dolog, amikor nem engedtem, viszont ezeknél a helyzeteknél szabályosan rosszul éreztem magam fizikailag. Vérnyomásom az egekbe szökött, és órákig, de akár napokig voltam abba az állapotba ahogyan felhergeltem magam mondjuk a vita hevében, és kattogtam a vita tárgyán.

Némileg jól tud esni persze a siker, és az hogy nem nagytam magam, de inkább aggaszt, hogy nem-e lesz ebből bajom bármikor, ne menjem rá az egészségem stb, mert annyit lehet nem ér a dolog. Irigylem kicsit azokat, akik akár nagyszájúan, de hidegvérrel tudnak sok-sok helyzetből jól kijönni.


Nem tudom ez változtatható, tanulható-e, vagy egyszerűen már a személyiségem része, és igazából ösztönösen sosem fogok tudni igazán kiállni magamért, hogy tudat alatt védjem az egészségem?


2020. júl. 6. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden tanulható. Ha az önértékelésed megnövekszik, az érdekérvényesítő-képességed is jobb lesz.


Igen, hosszú távon sokszor te szívod meg, ha ezt nem tanulod meg. Arról megoszlanak a vélemények, hogy ettől lesz-e egészségügyi bajod - egyes tanulmányok szerint az ilyen személyiségek fogékonyabbak a rákra, más kutatások szerint nincs párhuzam.

2020. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kinga20170526 ***** válasza:

Hasonló típus vagyok én is, csak egy +10 évvel fiatalabb kiadásban. Hogy őszinte legyek, szerintem ez valamennyire a személyiségünk része. Alapjáraton vitakerülő típusok vagyunk, félünk attól, hogyha beleállunk az ilyenekbe, csak rosszabbul jövünk ki, és emiatt stresszelünk.

Nehéz ezeket a helyzeteket megoldani, de szerintem maga a személyiség egy olyan dolog, amit megkap az ember kiskorában, majd az évek során külső hatások által továbbfejlődik! Tehát ha nagyon zavar ez saját magadban, akkor szép lassan és tudatosan próbálj meg változtatni azon, hogy egy-egy vitánál inkább csendben maradnál. Természetesen előtte gondold át, hogy nem lesz-e belőle kellemetlenséged később, mert akkor inkább hagyd az egészet! Néha az olyan embereknek jobb, akik vitakerülőek, nem mindig a nagyszájúak tudnak érvényesülni.

Még erre tudok gondolni, hogy ne “kattogj” annyit egy vita után: esetleg egy külsős emberrel megbeszélni/átbeszélni az egészet. Ha van olyan személy, akiben megbízol, meséld csak el neki, add ki magadból a feszültséget, és biztos vagyok benne, hogy nyugodtabb leszel! Fontos hogy már a vita pillanatában (ha beleállsz) a dologba, próbáld meg végérvényesen lezárni a dolgot, nehogy később ebből nehézség származzon, jobb túllépni az egészen.

Tudom, hogy ezeket nem könnyű megcsinálni, de ha tudatosan és rendezetten végzed a dolgod, hamar észreveheted, hogy te is tudod jól és nyugodtan kezelni a vitákat! És gondolj arra a pozitív érzésre, ami akkor tölt el, amikor kiállsz magadért. Legyél büszke, és ne a rosszra gondolj ilyenkor, mert azzal csak magadat idegesíted.


Igaz, hogy kicsit fiatal vagyok, de remélem tudtam egy normális választ adni, és remélem legalább egy picit segítettem is!


16/L

2020. júl. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!