Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől számít valaki okoskodónak?

Mitől számít valaki okoskodónak?

Figyelt kérdés
Szerintetek okoskodásnak minősül az, ha valaki egy olyan területről beszél, ahol nem szakértő? Ti tudálékosnak mondanátok egy olyan embert, aki őszintén jó szándékkal szeretne segíteni a másiknak egy olyan területen, ahol nem szakértő, azonban vannak olyan ismeretei, amik szerinte segítenének a másiknak. És ezt a tudást nem egy ilyen arrogáns lenéző hangvételbe mondja, hanem őszintén segíteni szeretne. Mikortól kezd számotora valaki idegesítővé válni?

2020. júl. 6. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Okoska a hupikék törpikékből :) na ő az
2020. júl. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy válaszolok a segítésére, hogy "köszi, de van orvosom/masszőröm/védőnőm/autószerelőm stb. stb." vagy úgy, hogy "Én másképp gondolom" vagy esetleg "Köszönöm, de nem érdekel a véleményed." és erre megsértődik, akkor csak okosodni akart, ha nem sértődik meg, akkor tényleg csak segíteni.
2020. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző voltam: és biztos így fogok reagálni, ha valaki olyan osztja nekem az észt, aki nem szakértője a témának.
2020. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki mindenbe beleköt amit mondasz, és próbál okosnak tűnni, ezzel téged lealacsonyítva
2020. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki kéretlenül osztja az észt másoknak. Az igazából nem oszt, nem szoroz hogy mennyire ismerős az adott témában, ha nincs igényem a tanácsaira de ő csakazértis mondja, az egy szakértőtől is irritáló.
2020. júl. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút elkülöníthető viselkedés stílus az okoskodás és a segítő szándék. Ha az embert a segítő szándék vezérli, akkor észleli, hogy a másik nem kér a véleményéből és leáll, esetleg témát terel. Nem veszi a lelkére, mert elfogadja, hogy lehet alapvetően különböznek a nézeteik, teljesen más a meglátásod a helyzetről, stb.

Ha okoskodik, akkor beleáll a témába és akár vitáig gerjeszti azt. Utóbbi visszataszító szerintem.

2020. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Számomra azok az emberek tudálékosak, akik legalább annyira akarják lvezenti a feszültséget és bizonyítani maguknak, milyen okosak, mint segíteni.


Van egy idősebb ismerősöm, akit tudálékosnak tartok. A való életben semmiben nem emelkedik ki, kövér nem beszél nyelvet, gyakran vált munkahelyet, mégis minden témában magabiztosan osztja a tanácsokat a nyelvtanulástól kezdve az informatikáig.

2023. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!