Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne foglalkozzak azokkal,...

Hogy ne foglalkozzak azokkal, akik rossz véleménnyel vannak rólam?

Figyelt kérdés
Alapjáraton szerintem nagy probléma nincs a személyiségemmel, vannak barátaim, az emberek általában kedvelnek. Viszont, mint mindenkinek, nyilván nekem is előfordult már az életemben 1-2 ember, akik alaptalanul rossz véleménnyel voltak rólam, vagy nem tetszett nekik a személyiségem. Tudom, hogy ez természetes, és nem kedvelhet mindenki az életemben, de valahogy mégis azt érzem, hogy ha 50 ember mondja el, hogy szeret, és csak 1 ember fikáz le valamiért, akkor is csak arra az 1 emberre fogok koncentrálni, magamban fogom keresni a hibát, rombolja az önbizalmamat, hogy nem kedvel. Erre valami tipp, hogyan kéne kiszűrni azokat, akiknek a véleményére adnom kéne?

2020. júl. 9. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azoknak a véleményére adj, akik szeretnek. Persze nem csak akkor ha jót mondanak. Az igazi barátok akkor is szólnak, ha butaság amit teszel. Vagy ha valami nem oké. De ezzel nincsen semmi gond.

Mindenkinek sose fogsz megfelelni. Az elsődleges cél legyen az, hogy felelj meg magadnak, fogadd el magad. Meglátod ezután boldogabb leszel. :)

2020. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen komolyan ne figyelj rá, mert:

1. Ami az ő problémája, az nem a te problémád.

2. Ha ennyien szeretnek, "megkárosítani" sem tud.

3. Nagy százalékban ezek az emberek csak irígyek valami tulajdonságodra, ami nekik nincs, vagy pont azért, mert ennyien szeretnek.

4. Az ilyen emberek kivetítik másokra a saját hibáikat.

Egyszerűen csak töröld ki az életedből amennyire tudod, nem kellenek neked mérgező emberek az életedbe.

Az meg jobban is idegesíti, ha nem foglalkozol vele, mert ha látja, hogy nem szenvedsz a szavaitól, akkor kinlódni fog, hogy még téged se tud "megalázni".

Én is ezt csinálom, nem veszem fel egyáltalán azt, amit az ilyen emberek mondanak, mert tudom is, hogy nem igaz, meg ami az ő gondjuk az nem az enyem, keresse magába.

2020. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, mi lehet benne a valós,mi hasznosítható, a többit rostáld.
2020. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy tanárom, aki azt mondta, hogy minden kritika ajándék.

Részben igazat adok neki.


Úgy, hogy el kell kezdened megszeretni magad.

Meg értened, hogy igazából, csakis önmagad vagy. Nem önző-egoizmusra gondolok. Amit mondanak, azok csak vélemények, amit kiváltanak, azok meg csak gondolatok, érzések. Ez nem te vagy! Van választásod!


Van egy mondás, ami így szól.:


Most én uralom a tudatom, az érzéseimet, a cselekedeteimet! Arra gondolok, amire gondolni akarok! Azt érzem, amit érezni akarok. Azt cselekszem, amit cselekedni akarok! Ha valamire nem akarok gondolni, arra nem gondolok! Ha valamit nem akarok érezni, azt nem érzem! Ha valamit nem akarok megtenni, azt nem teszem! Én irányítok!


Ez idővel, átalakítja a tudatalattid! Idővel megváltozol! Ehhez gyakorlás, szeretet, tudatosság, értelem kell!

2020. júl. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!