Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tanuljak meg nemet mondani?

Hogy tanuljak meg nemet mondani?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteld jobban magad!
2020. júl. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Asszertív kommunikációval pl. Ez olyan, amikor csak magadrol beszelsz, a masikat nem bantod, nem minosited azzal, hogy pl "hulye otleted van"

Pl nem megyek/nem kérek/nem tehetem stb, mert nekem ez most nem tenne jót/nem idõszerū stb.


Ha eroszakosabb, gyõzködni akar, akkor a beakadt lemezjatszo technika hatasos: ez olyan, hogy vegighallgatod, majd elmondod, hogy megertetted amit mondott, es elfogadod, de ennek ellenere: nemet mondasz. Es ezt ismetelgeted. Abba fogja hagyni, es meg halas is lesz, hogy meghallgattad.

Vannak kommunikacios technikak a nemet mondasra ezen kivul is.


lelektanilag: a sajat hataraidat es erdekeidet neked kell elmondanod, mert mas nem biztos, hogy kapasbol tudja azokat, ha nem ismer vagy nem figyel rad. Neked kell a hataraidat es igenyeidet megvedened akkor is, ha vki eppen eppen keszul atlepni vagy semmibe venni azokat.

Nem teszi meg mas helyettunk.

2020. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Trükökkel.


Mondj igeneket, egyetèrtés, aztan tagadas.

Pl eljössz velünk x helyre? O igen jo ötletetek van, mikor lesz? Y napon. Oo az nekem nem jo :(


Meg tudod ezt meg azt is csinalni?

Igen persze, szerintem belefèr csak mèg megcsinalom ezt azt, emezt meg amazt is, u habàr még ama-amaz is van, de megprobalom bepréselni, vagy(elbizonytalanodo fej) nincs màs akit megbizz vele esetleg?


Be tudnal vasarolni kellene most ez az?

Igen persze holnap, holnaputan, x kor pont megyek is arra. -de ma kéne - aztan alkudozol hogy holnap (amikor neki màr nem fontos)


Szoval barmit ki lehet jatszani anelkül is, hogy kimondanad azt hogy nem. Nem szitasz vitàt konfliktust, altalaban a megértés/egyetértés/dicséret mint elsö szavak, asszertivan hatnak, aztàn csak lecsapod egy huszàrvàgàssal.

2020. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan, egyenesen mondj nemet. És indokold meg, miért mondod.


Eljössz valahova? - Köszönöm nem, mert más programom van, vagy mert ez a tevékenység nem érdekel. De más jellegűre, pl. X-re szívesen elmegyek.


Segítesz ebben? - Ne haragudj, most nem tudok, mert sok a dolgom. / Sajnos nem tudok, mert nem értek hozzá. Jobban jársz, ha mást kérsz meg.


Stb.


A lényeg az, hogy neked is vannak és lehetnek igényeid, és ezt kommunikáld a másik féllel, lehetőleg konstruktívan.

2020. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!