Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan ennyire szar ez a nyár?

Komolyan ennyire szar ez a nyár?

Figyelt kérdés

Unalmas az életem.Semmi nem történik velem.A szüleimmel borzasztó a kapcsolatom.Fenyegetnek,dolgoztatnak,mindennek elhordanak,kibeszélnek,emellett még büszkék is magukra.Sajnos még nem tudok elköltözni.Nincs egyetlen barátom sem.Akiről pedig azt gondoltam,hogy a barátom csak egy manipulatív nárcisztikus ember aki ki tudott használni.Azok az emberek akiket szeretek sokkal magasabb szinten vannak mint én.18 éves vagyok.Állítólag most a legjobb az élet.Ha ez tényleg így van akkor nem akarok élni.Tudom,hogy sokan vannak akik így is cserélnének velem.Egyszerűen nem tudom hogyan változtassak.Minden életkedvem elveszett.

Sportoltam egy csomót és egészségesen ettem amennyire tudtam.Önfejlesztő könyveket olvastam stb.Semmi nem vált be,csak mégrosszabb lett.Nem tetszik a kinézetem,behányok magamról.Nem sajnálkozni akarok.Engem ne sajnáljon senki.Egyszerűen csak támogatásra és pár jó tanácsra lenne szükségem.Előre is köszönöm mindenkinek!



2020. júl. 11. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek vannak nehéz periódusai.Próbálj meg találni valami hobbit,ami leköt ,és örömöt leled benne.Biztos van olyan.Annyi mindent lehet csinálni.Lehet olvasni,zenét hallgatni,kirándulni,valamilyen szakkörbe,klubba beiratkozni,most már strandolni,játszani géppel,hangszeren játszani,sétálni,Próbálj meg a szüleiddel beszélni,hogy mi a gondjuk veled.
2020. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Menj el a francia idegenlégióba katonának

Nem nehéz a felvételi egy kis gyakorlással simán átmész rajta

Ha átmész a felvételin akkor 5 éves szerződést iratnak veled alá, tehát 5 évig szolgálnod kell a seregben

De ha vége a kiképzéses időszaknak, akkor van kimenő hétvégente meg egy évben azt hiszem 2 hét szabadság amikor akár haza is jöhetsz

Azt hiszem olyan 330.000 Ft a kezdőfizetés amit bankszámlára utal a légió minden hónapban

A fizetés attól is függ, hogy hol szeretnél elhelyezkedni,ha minél kevésbé problémásabb helyen akkor kapsz egy alapzsoldot de ha keményebb problémásabb helyen szolgálsz annál nagyobb a fizetés is

Vannak kinn magyarok is akik segitenek neked beilleszkedni

Franciául nem kell tudni de már az első napokban elkezdenek megtanitani rá,hogy később perfekt tudj beszélni

Én kimennék aztán 5 év múlva ahogy letelik a szerződés tele stexel hazajönnék aztán majd meglátnám mit kezdek magammal

Végül is 5 év múlva még csak 23 leszel, még akkor is előtted az élet

2020. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

330.000 a fizetés az idegenlégióban? Ezt nehéz elhinni. Akkor már sokkal jobban jár a magyar katonasággal, ha kimegy misszióba, sokkal többet kap.

Amúgy tényleg érdemes elmenned otthonról. "18 éves vagyok.Állítólag most a legjobb az élet." Sajnos, sokan vannak úgy mint te, hogy ez nem igaz...De rajtad áll, hogy a felnőtt életed milyen lesz. Amikor már nincsenek ott a terorista szüleid, akkor te alakítod magadnak, és ennél már csak jobb lehet.

2020. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

3

Ez az alapbér, ezért nagyjából semmit nem kell csinálni

A magyar honvédséghez meg egy kinszenvedés bekerülni ha egyáltalán felvesznek, misszióról meg ne is álmodjon a magyar katona hacsaknem egy talpnyaló aki már jól benyalta magát és így is nagyon kis számú katona jut ki külföldre katonai szolgálatot teljesiteni

De pontosabb információt a légióról mindjárt bemásolom mert pár adatot én is rosszul tudtam


A légióban a kezdő katona számára, amíg eléri a tizedesi rendfokozatot (2-4 év) az alapzsold havi 1280 euró, ehhez jönnek különféle pótlékok (külszolgálati, ejtőernyős, stb.). Ebben az időszakban ingyen étkezés és lakhatás biztosított, plusz évi 45 nap szabadság.

Az első szerződés öt év, amit kötelező leszolgálni. Ezt követően hat hónaptól öt évig terjedő újabb szerződést köthet a légionárius. Az alapkiképzés 15 hónap (beleértve technikai, hegyivadász, járművezetési gyakorlatot, alapképzést), amelyet követően a jelölt visszatér a légió központi bázisára, Aubagne-ba, ahol felavatják, megkapja beosztását, szolgálati helyét.

Az idegenlégióba való jelentkezési feltételek: a Schengen-övezetbe tartozó EU-országok állampolgárai számára elég egy érvényes személyazonossági igazolvány, vagy útlevél. A nem-Schengenieknek kötelező az útlevél.


Iskolai végzettséget igazoló papírok nem kellenek, a minimum követelmény: írjon-olvasson az anyanyelvén. A 17 évnél idősebbek és 39 évnél fiatalabbak jelentkezhetnek. Be kell szerezni az összes szükséges adminisztratív dokumentumot: a többi között a franciaországi tartózkodási engedélyt, születési, házassági anyakönyvi kivonatot (másolatban), esetleg a válást igazoló papírt.


Emellett alapkövetelmény a jó egészség, fizikai alkalmasság, amit különféle tesztekkel mérnek le (hétféle próba van). A testtömeg-mutatónak 20 és 30 között kell lennie, és 25 métert kell a jelentkezőnek leúsznia. A fizikai tesztek között van a nyújtón 10-szer való felhúzódzkodás, de a lábak nem lendülhetnek.

Körülbelül 400 magyar van kinn a légióban és a légió összlétszáma kb 9000 fő

Az adminisztratív eljárások megkönnyítése érdekében hasznos az alábbi dokumentumok benyújtása:

Vezetői engedély


Iskolai végzettség vagy oklevelek


A munkaszerződések igazolása


A katonai szolgálat igazolása (engedély, külföldi hadseregben való szolgálathoz, országtól függően)


ESS (Signage and Services Status) a francia fegyveres erőkben szolgálatot teljesített kérelmezők számára


Születési anyakönyvi kivonat (hat hónaposnál rövidebb igazolás, teljes változat)


A családi helyzet igazolása


Bűnügyi nyilvántartási kivonat (erkölcsi bizonyítvány)


Kiskorú (18 évnél fiatalabb) külföldi pályázók esetében szülői engedély kell, amelyet mindkét szülő, vagy a törvényes gyám (ok) kézírással és aláírással megerősítenek. Mindkét szülő személyazonosító okmányáról szükséges a fénymásolat. Ha az egyik vagy mindkét szülő meghalt, ezt dokumentumokkal kell bizonyítani.


A dokumentumokat hivatalos francia fordítónak kell lefordítania. Ha a kiskorút nagykorúsították, be kell nyújtania a hitelesített okiratot.

2020. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsi.De ne ezt a katonaság fost osszátok.

Nem lehet beszélni a szüleimmel mert analfabéták.

Vidéken lakom,úgyhogy még egy szaros étterem sincs.

2020. júl. 11. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
Akkor ha nem tetszik a katonaság akkor meg menj ki 8 órába a 35 fokban nyáron, télen meg a minusz 20-ba közmunkára az utcára hajnal 6-tól délután fél 3-ig, havi 60.000-ért
2020. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
pedig az idegenlégió nem hülyeség, még állampolgárságot is kaphatsz vele... illetve utána.
2020. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen . Majd a gyereknek az fog segíteni hogy elkülditek a katonasághoz meg közmunkára :D Tényleg ennyire ostobák vagytok ? Te jó ég ..... Inkább ne is írjatok semmit :)


Amm sok segítséget én sem tudok adni , de még csak 18 éves vagy . Még bőven tudsz változtatni a dolgokon . Ha ennyire rossz a helyzet miért nem mész pénzt keresni ? Ha már van pénzed , onnantól kezdve rajtad áll hogy mit kezdesz vele . Barátok kellenek ? Keress interneten bizonyos csoportokat akár . Pl a hobbid alapján . Esetleg menhelyre mehetnél önkéteskedni a nyár folyamán .


Sok sikert . :)

2020. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!