Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire fura, ha szeretem a...

Mennyire fura, ha szeretem a vérvételeket?

Figyelt kérdés

Mármint nem azért szeretem, ha egy esetleges betegség gyanúja miatt kell mennem. És igazából a tűszúrást nem tudom végig nézni, egyáltalán nem nézek oda végig, mert attól rosszul vagyok. Viszont nem tudom miért egyszerűen jó érzésnek élem meg. Szóval mihelyst lehetőségem lesz rá, valószínűleg az önkéntes véradás mellett fogok dönteni. Így másoknak is segítenék.


Viszont mennyire fura, ha szeretem azt az érzést, amikor leveszik a vért?


2020. júl. 12. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé.

Mit szeretsz benne pontosan?

2020. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom. Ha nem nézek oda, akkor jó érzés... Olyan fura, mert ha nézem, akkor rosszul vagyok tőle
2020. júl. 12. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hasznos lenne, ha meg tudnád fogalmazni, hogy mit találsz benne kellemesnek. Nem is kell ide kiírni, csak magadban tisztázd. Lehet, hogy kiderül, hogy van egy csomó más dolog is, amivel ugyanezt a jó érzést ki tudod váltani :)
2020. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan, hogy a tűszúrástól félsz, ez felpörget kicsit, negatív érzés a szervezetednek, stressz, majd amikor már megszúrtak akkor ez elmúlik és átveszi a helyét egy kellemesebb érzés. Valójában nem örülsz neki, csak a korábbi rossz érzés, feszültség hiánya az amit te jónak érzel.

a véradást mindenképpen javaslom. Én is félek a tűszúrástól, soha nem szerettem és nem is bírtam nézni, de a véradás más. Ott már nem gond ha másnál láttam amit csináltak vagy láttam ahogy a vérem folyik a tasakba.

És tényleg jó érzés hogy ezzel legalább tudsz másokon segíteni. Én azért kezdtem el járni, mert akkoriban mindkét szülőmet műtötték egy éven belül, ahol vért is kellett kapniuk, és ott mások vére segített rajtunk.

A szervezetednek is jót tesz a véradás, mert egyszerre kell hogy nagyobb mennyiség új vér termelődjön a szervezetedben. Sajnos pár éve "kiselejteztek" mert én lettem rosszul véradáson. A vérem másnak jó lett volna, nem azzal volt gond, csak nekem nem tett jót. Azóta nem mehetek.

2020. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Zippelve: nagyon!
2020. júl. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!