Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van, hogy létezik, hogy...

Mitől van, hogy létezik, hogy a családból, baráti társaságból én bírom a legjobban a hideg levegőt, de a legrosszabbúl a hideg vizet? 19/F

Figyelt kérdés
Télen is csak bőrkabátban vagyok mikor már mindenkin 2 téli kabát van, mikor már hosszú mezben meg kesztyűben fociznak én vagyok az egyetlen aki még rövid ujjasban van, mikor jön az ősz már mindenki vékony kabát, hosszú nadrág, én meg póló rövidgatya. Viszont se tengerhez se Balatonhoz nem szívesen megyek, mert egyszerűen belefagyok. Hiába ugrálok, labdázok, úszkálok mint a többiek nem birok sokáig benne lenni, mert túl hideg. Mindig én vagyok az első aki kijön a vízből mert fázik.

2020. júl. 15. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mitől lehet de én meg a fordítottja vagyok annak amit leírtál. Én nyáron is a vastag téli paplanba takarózok, hosszú nadrágban járok-kelek, forró vízben fürdök. A lelkem egy pici része minden télen meghal 😃 borzasztóan utálom a hideget és nem is bírom. 30 fok alatt fázom. Még a fogaim is fáznak télen.
2020. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Amióta világ a világ, a fiúk mindig is "legényesen" öltöztek télen. Vagyis lengén, hajadonfőtt, egy szál semmiben. A hideg vizet viszont nem szeretik, mert attól beszűkülnek a kapillárisok, és nagyon lerontja a keringést.
2020. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, de igazából más a hőleadás vízben és más a levegőn. Mondjuk a hideg vizet én is nehezebben tolerálom, főleg ha amúgy sincs meleg, viszont simán kimegyek télen is rövidnadrágban és egy pulcsiban.
2020. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A víz lényegesen jobban vezeti a hőt, mint a levegő... viszont a szervezetet lehet szoktatni a hideg vízhez, pl hideg zuhanyokkal.

Hideg levegőn elég ha pl egyszerűen kevesbé vagy izzadós mint más, máris kevésbé fogsz fázni.

2020. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!