Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fogadjam el azt, hogy...

Hogyan fogadjam el azt, hogy több mint 70 kilógrammnyi fogyás után, a testem már nem lesz soha sem normális? 30f

Figyelt kérdés

Dióhéjban, lefogytam több mint 70 kilót még 21-22 évesen. A bőröm nem bírt visszamenni, sajnos több úszógumim volt, izomtömegem nem igen. Kettő kozmetikai műtéten is átestem, a mellkasomat nem tudták rendbetenni normálisan, a hasamon megcsinálták szépre, de televan striával és az oldalamon, a hátamon is laza, petyhüdt bőr van. a combomon is....


Namost, edzem. Igaz nem teremben, de itthon csinálok gyakorlatokat, húzódzkodásokat, fekvőtámaszokat, súlyzós edzéseket. A mellkasom felső része nagyon szép és duzzad, de alatta, sajnos látszik, hogy volt valami. Kráter van, pedig plasztikázták.... a karom vastag, a vállam is jó, de a hasam hiába kockás, az oldalamnon felgyült bőr, illetve a megmaradt figgyedő úszógumi maradvány tönkreveri a látszatot. Emiatt nem mertem és a mai napig nem merek ismerkedni és már félek tényleg egyedül fogok meghalni.


Strandra sem merek kimenni, 12 évesen voltam utoljára strandon.


Lehetőségem lenne még vagy 3-4 műtétre, tudnának javítani rajtam, de tökéletes sosem lenne.... tizenévesen hízlalt fel a nagymamám, mert a szüleium válása után vele laktam 13 éves koromtól. Nagyon soványlak látott és szerteti a kövér és ronda embereket. 3 férje volt, mind kövér, ronda és 20 évvel koruknál idősebbnek néztek ki.... lehet ez sarkallta erre. én magamtól hagytam fel azzal az életmóddal, de sajnos mivel nem pár évig voltam kórosan elhízott, hanem ahogy a testem fejlődött akkor is, így nagyon csúnyán elcseszett sokmindent rajtam.... sosem lesz az igazi.


mit tegyek?


2020. júl. 16. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

*tizenévesen hízlalt fel a nagymamám, mert a szüleium válása után vele laktam 13 éves koromtól.


A lelked megrogyott a szüleid válásától. Ez a valóság, de a nagymamád volt kéznél akire a keserűségedet toltad. Pontosítsuk így. Lelki súlyok miatt is lehet hízni. Bánatháj hallottál már róla? Kéne egy pszichológus neked, mert a beszéded árulkodik, hogy még mindig nem vagy túl a dolgon.


A többi, amit írtál egy külön téma. Sosem fogsz tudni magaddal megbékélni,ha a szüleidnek nem bocsájtasz meg. Szerintem csak ezek után érdemes abba a témába belemenni, amiről írtál.

2020. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%
30 évesen mar kesesbe vagy kicsit a párkereséssel.
2020. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"A lelked megrogyott a szüleid válásától. Ez a valóság, de a nagymamád volt kéznél akire a keserűségedet toltad. Pontosítsuk így."


TÉVES!


A mai napig mindig mondja ha lát, hogy olyan "ronda" vékony vagyok mint egy giliszta, illetve egy férfinak tartást ad az, ha van rajta felesleg és ez nem férfias, illetve nem vagyok nő...

2020. júl. 16. 21:41
 4/16 A kérdező kommentje:

"30 évesen mar kesesbe vagy kicsit a párkereséssel."


Szerintem abszolúte nem....

2020. júl. 16. 21:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mennyi idő alatt fogytál le anno? Sportoltál mellette, vagy csak nem ettél? Annyira fiatalon fogytál, nagyon fura, hogy igy tonkrement a bőröd.


Amúgy ha megnyugtat, akkor csináld meg még ezeket a műtéteket, de mindenképp el kell fogadnod magad, gondolj arra, hogy hányan élnek testi hibákkal ami sokkal kellemetlenebb ennél (pl akinek leveszik a mellét, vagy aki sztómazsákkal él), tudom, hogy annyira nem vigasztal, de adjon egy kis erőt neked..

2020. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
3 Te éled az életed, én csak a lámpást toltam az orrod elé...
2020. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem örülj annak, hogy sikerült az, amiről más csak ábrándozik.
2020. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"3 Te éled az életed, én csak a lámpást toltam az orrod elé...

"


Fogd fel, hogy téves amit állítasz. Eleve nem tudom miből szűrted ezt le, mikor leírtam, mi a helyzet. De persze, én csak hazudhatok, egy anonim oldalra is biztos a komplexusaim miatt le sem merem írni az igazat... Ui: Jártam egy rövid ideig pszichológushoz, kérlek a további lámpásaidat tartsd meg magadnak!


"Kérdező, mennyi idő alatt fogytál le anno? Sportoltál mellette, vagy csak nem ettél? Annyira fiatalon fogytál, nagyon fura, hogy igy tonkrement a bőröd.


"


Teljesen mindegy, hogy tornáztam e közben, mivel az alkati zsírpárnák megnyujtották a bőrömet, valamennyit visszavett, ezért vagyok tiszta stria, rendkívül előnytelenűl zsírosodtam, kötényhasam volt és dupla úszógumim, stb. Orvos mondta, hogy bármennyit sportolhattam volna, nem változtatott volna az eredményen.


"Szerintem örülj annak, hogy sikerült az, amiről más csak ábrándozik.

"


Egészségileg nagyon örülök neki és boldog vagyok, hogy tudok sportolni, kerékpározni főleg. majdnem minden nap megyek minimum 30 km-t mert a kedvenc sportom és nagyon jólesik a mozgás.



Egyébként kezdem unni, hogy ha ide kiírok valamit, segítség helyett kötekedést és meghazudtolást kapok bozonyos emberektől . . . lehet jobb lesz ezentúl tényleg csak a yahoo answers-t használni.... kevesebb az ilyen ember. Csak gondoltam, az anyanyelvemen kényelmesebb tanácsot kérni, de szerintem hanyagolom ezentúl.

2020. júl. 16. 22:14
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
Az a baj Kedves kérdező, hogy a válaszolók segíteni akartak, te meg tiszta ideg lettél rögtön. Valószínűleg fáj az igazság, de az 1. tökéletesen látja a helyzetet. A bőr dolgon plasztikai sebész tud segíteni, a lelki dolgokon meg pszichológus, pszichiáter. A gondolkodásodon kéne változtatni negatívból pozitívba. Eleve már annak is örülni kéne, hogy életben vagy. És bocsi, hogy ezt mondom, de tényleg el vagy maradva a párkeresésben. Nem biológiailag, hanem mentálisan. Nincsenek meg a szociális készségeid, ami egy kapcsolathoz kell. Mi sem bizonyítja jobban, hogy még a bőrödnél vagy leragadva fejben. Én nem tudlak meggyógyítani, csak tükröt tartok eléd. Átvitt értelemben persze. Egy kisgyerek megsértődik ezen, egy felnőtt meg elgondolkodik, hogy talán nem mindenki más téved.
2020. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Najó, rakjuk rendbe a dolgokat!


1, az első válaszoló mit lát tisztán? mert szerintem semmit. Én leírtam valamit, erre egy teljesen más forgatókönyvet írt le, ami NEM valid, nem rólam szól, nem úgy történt...


2, nem az igazság fáj, hanem a baromságból és a személyembe való belemagyartázásból van elegem. Abból, hogy itt mindenki mindent jobban tud, még azt is, amihez semmi köze, amit nem élt át, amiről csak olvasott egy pár sort, rögtön levezeti az életemet és jobban tudja.


3, Szerintem nem vagyok elmaradva 30 évesen a párkeresésben. Ez egy hihetetlen ökörség, amikor a 30-as korosztály fele legalább szingli... de tegyük fel igazad van, ( ami nincs) akkor az a megoldás, hogy nem keresek párt? vagy mi a francra célzol ezzel?


4, igen, ebben lehet igazad van, hogy a lelki problémáimon pszicholúgus tudna érdemben segíteni, azonban a lelki problémáimat mivel egy létező, megváltoztathatatlan külső tényező okozza (esetemben a bőröm), így nem sok sikert ért el nálam ő sem....

2020. júl. 16. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!