Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kamaszkori lázadás a szülőkkel...

Kamaszkori lázadás a szülőkkel szemben az egészséges kereteken belül. Hogy kezdi el valaki, akinek nincs hozzá lelki ereje?

Figyelt kérdés
2020. júl. 17. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Sehogy. Ha eddig nem nevelted, most már nem tudod. Eddig kellett volna nevelned, akkor tudnád kezelni a szitut. Most jön ki rajta az, hogy nem volt nevelve. Ilyenkor mutatkozik meg a munkád gyümölcse-és még így is nagyon nehéz.
2020. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Sehogy!


Mi ellen akarsz lázadni?

22:00-as fekvés ellen?

A zsebpénzed összege ellen?

A ne drogozz, piálj stb. ellen?

2020. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem a kérdést. Te vagy a kamasz, tudod, hogy ilyenkor lázadni "illik", csak még nem találtad ki, hogy mi ellen kéne? :D
2020. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki lázad. Csak a tinik nagy része. És ez egyáltalán nem muszáj dolog.😂
2020. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan esetekre gondolok, amikor a szülő irreális, hétköznapi dolgokat tilt meg, mert mondjuk szerinte kihívó. Nem kell nagy dolgokra gondolni, mondjuk például ha a szülőnek nem tetszik egy bizonyos színű ruhadarab. Konkrétan ilyen apró dolgok kontrollálására gondolok, hogy akinek ilyen jelentéktelen dolgokat korlátoznak azok, hogy kezdenek el lázadni?
2020. júl. 17. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom, úgy, hogy felveszik azt a ruhadarabot.
2020. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Én sose lázadtam a szüleim ellen, mert nem volt okom rá. A józan ész keretein belül mindent engedtek és amivel bizonytalanok voltunk, azt leültünk megbeszélni, hogy melyikünk miért gondolja azt, amit. Néha ők engedtek, néha én.

A #5-ös válaszodban írt helyzetben vedd fel a pólót és nem azért, mert lázadozni hű, de menő és elvárt, hanem mert ha ilyesmikben korlátoznak ez a jövőben csak rosszabb lesz és sokkal fontosabb dolgokban is ki fog hatni az életedben.

20/L

2020. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, én se lázadtam. Megvolt a magamnak való eszem, most még inkább. Nem kell háttal élni a szülőknek, hallgasd meg a véleményüket, de mindenképpen tudasd velük, hogy te ezt másképp látod.
2020. júl. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!