Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha sok rossz...

Mit tegyek, ha sok rossz dolgot tettem régebben, amiért mardos a bűntudat?

Figyelt kérdés

Sok rossz és elfogadhatatlan dolgot tettem, amit ide nem írnék le. Olyan 2 hónapja "eszméltem fel", hogy elfogadhatatlan, amit művelek, és vannak olyan dolgok, amikért börtönbe is kerülhettem volna.

Bűntudatom van, és sokszor felzaklatom magam, mert eszembe jutnak dolgok, amiket tettem. A múltat nem lehet megváltoztatni, ez a bajom, ha visszamehetnék a múltba, biztos másképp csinálnék dolgokat, de sajnos nem tudok visszamenni. Most 16 vagyok, lány, és haragszom magamra, amiért ilyen vagyok, amilyen. Mit tegyek? Elfelejteni nem tudom, de viszont elfogadni lehet. De hogyan? Még nem jöttem rá, hogyan fogadhatnám ezt el és hogyan tudnék ezzel úgy együtt élni, hogy nem jut eszembe ez napi szinten. Hogyan lehetne?


2020. júl. 19. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Meg kéne ezeket valakivel beszélni. Mivel nem írod le milyen jellegű dolgok miatt van bűntudatod, lehet csak te nagyítod fel ennyire a dolgot. Azért 16 éves korodra olyan sok szörnyűséget nem tehettél. De ha ennyire foglalkoztat ez, legjobb lenne egy pszichológussal beszélni.
2020. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is előfordul a dolog, hogy másképp csinálnék mindent ha visszmehetnék az időben de ez már sajnos lehetetlen

Sokmindent meg is bántam az évek alatt ami miatt magamat okolom sajnos ezek a hibák már kijavithatatlanok

Próbálj meg a jelenre és a jövőre koncentrálni, a múltat meg elfelejteni mert azon változtatni már nem tudsz felesleges kattogni rajta, a jeleneden meg a jövődön meg tudsz változtatni, hogy jó irányba haladj

37/F

2020. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Elárulnád mit tettél ekkora gyerekként?
2020. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A büntudat önvad nagyban szemelyisegroncsolo.

Ovatosan vele mert totàl ki tudja csinalni az önbizalmat.


Nem az szamit mit tettél hanem ezentul hogyan elsz. Elj ugy ahogy lelkiismeretd diktalja mindenki hibazik ez van

2020. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok olyan dolgot tettem általános- és középiskolában, amit azóta nagyon megbántam. Visszagondolva több olyan dolog is volt, amivel nagy kárt okozhattam volna. Testi, lelki és anyagi kárt egyaránt. Milliós nagyságrendről beszélek. Csak a szerencsén múlt, hogy nem lett komoly baja senkinek és semminek. És nekem sem. És több ilyen alkalom volt, mindig más hülyeséget csináltam. Emellett hoztam olyan döntéseket is, amik a mai napig hatással vannak a mindennapjaimra.


Sokáig rosszul éreztem magam, még most is gyaktan eszembe jutnak ezek a dolgok, de egyre ritkábban. Teljesen sose fogom őket elfelejteni, de már nem jutnak eszembe minden nap. Az idő tényleg sokat segít. Ha szükséges, kérj bocsánatot akitől kell, és bocsáss meg magadnak is. Keress valakit, akivel nyíltan tudsz beszélgetni. Barátnő, barát, pár, szülő, pszichológus vagy akár egy anonim ismeretlen az internetről. Ne tartsd magadban, mert felemészt. 23/L

2020. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.


Valaki kérte privát üzenetben, hogy írjam le, mit csináltam. Inkább ide írom, mert volt már rá példa, hogy a felhasználónevem alapján valaki felismert.


Nem írok le mindent, mert nem szeretném, ha bárki felismerne, így sok dolog ki fog maradni. Ugyanezen okból részleteket se fogok írni.


Fizikai erőfölényemet használva rendszeresen arrébb tettem édesanyámat (de sosem bántottam). A szüleim egy csomó pénzt elköltöttek egy olyan betegségem kezelésére, amit csak kitaláltam. Miattam kórházba került a testvérem. Majdnem felgyújtottam több hektár kukoricát és a házunkat. Majdnem meghalt miattam a kutyánk. Majdnem meghalt a testvérem, mert nem szóltam a szüleimnek, hogy hülyeségre készül. Nem voltam hajlandó iskolába járni, évekig magántanuló voltam. Hazudtam olyan dolgokról, amikről nem lett volna szabad, emiatt mindenki nagyon rossz dolgokat gondolt a szüleimről. Anyukám rengeteget sírt miattam.


Voltak még hasonló, és rosszabb dolgok is, de nem szeretném, ha egy ismerősöm idetévedne.


De már jobb vagyok, összeszedtem magam. Jól sikerült az érettségim, egyetemre járok és dolgozok. Jó a kapcsolatom a szüleimmel és a testvéremmel. Vigyázok mindenre és mindenkire. Segítek ahol tudok. Úgy érzem, sikerült megváltoznom.

2020. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!