Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet még szerencsém ezek...

Lehet még szerencsém ezek után megélhetés területén?

Figyelt kérdés

Kicsit most vakvágányra kerültem, mivel most se munkám, se jövőm semmi. Jelenleg 22 éves vagyok, már nincs olyan messze a 23 sem. Ami tőlem telt megtettem, vagyis nem kezdtem el lógni a suliból 13 évesen, hogy aztán majd azt lehessen mondani, hogy: "mer'nem tanultál..." leérettségiztem, szereztem egy diplomát is, még ha sokra nem is megyek most vele, jogsim van (szülői segítséggel autóm is, de nem ők vették nekem teljes mértékben) tehát eddig úgy alakult az életem ahogy irányítottam. Képezném magam tovább is, csak megtorpantam és hirtelen azt sem tudom, hogy hova, vagy mifelé induljak. Nyilván árufeltöltő sem szeretnék lenni életem végéig (amire igencsak most kényszerülök) főleg majdani családfőként.

Ennyi lett volna az ismertető, hogy ne csak egy üres kérdés legyen. Szerintem én már ennyi idősen az eszem által nem leszek "valaki" (orvos, ügyes üzletember stb.) esetleg ha rám mosolyog valamilyen módon a szerencse.



2020. júl. 22. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A kemény munka, ha az ember nem rögtön a legkönnyebb utat akarja-mindig meghozza a gyümölcsét.

Nézd meg a zsidó embereket, hányszor kifosztották őket ilyen-olyan indokkal, és mint a Kelj fel Jancsik mindig felállnak-vegyél róluk példát, sokkal előrébb fogsz érni mint a kortársaid..

2020. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem én, nincs nekem a munkával egyébként bajom. Csak sokszor úgy látom, hogy a legtöbb ember benneragad a napi robotjában, amiből aztán soha nem mászik ki, és legüriz egy életet valakinek, és alig van látszata.
2020. júl. 22. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Kevesebb frusztracioja lenne a mostani fiataloknak, ha nem hinnek a karriert etalonnak.

Az arufeltoltes egyszeru munka, de 22 eves vagy. Mi van, ha unalmas, atlagos munkaval biztos megelhetes a cel? Kesobb meg valami kis vallalkozas lehet, de per pillanat nem kellene akkora vesztesegnek elni meg ezt.

2020. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a legtöbb ember benneragad a napi robotjában, amiből aztán soha nem mászik ki"


És tudod miért nem? Mert nem akar. És nem hisz magában.

A kényelem érzése erősebb, mint a vágya. Vagy a félelmei erősebbek, mint a változtatás iránti sóvárgás.


Neked 23 évesen még semmi sincs kőbe vésve. Én 30 felé kezdtem rájönni arra, mit nem akarok tovább csinálni, és 35 körül arra, hogy mit akarok.

2020. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!