Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Megvan a magához való esze”,...

“Megvan a magához való esze”, lekezelő, vagy bók?

Figyelt kérdés

Te mikor használod? Ha rólad mondanák minek vennék?


Én úgy értelmezen, hogy nem túl értelmes, de a minimumra azért képes.


Erről mit gondolsz?


2020. júl. 30. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Rosszul értelmezed.


Van esze, nem ostoba kb. ennyi az értelme. Tehát nem a butább fajta.

2020. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem érdekelnek a bókok, sem a hízelkedés. Hízelkedéssel a világból ki lehet kergetni, illetve ha ezt egy idegen embertől kapom, akkor 100 lépést hátrálok az illetőtől, mert mindig kiderül, hogy az illető sunyi, és alattomos.Az ilyen embert nem is viselem el a környezetemben.
2020. júl. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De mi benne a magához való? Mert mindenkihez más mértékű ész való? Amire képes azt tudja, kihozta magából a maximumot, kb ilyen érzésem van, mintha csak ennyi telne tőle, józan paraszti ész.


Az okosra egy szavam nem lenne.

2020. júl. 30. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem túl tanult, nem túl okos, de rafkós és nem is túl megbízható, forog, mint a szélkakas.
2020. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen értelmezem, mint te kérdező, ez nem bók. Ez kb. annyit jelent, hogy nem kivételesen éleseszű, de nem is mentek el otthonról.
2020. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy írnám le, hogy nem egy zseni, de amikor szüksége van valamit megoldani, akkor képes rá.
2020. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én eddig nem hallottam olyan kontextusban, ahol azt jelentette volna, hogy "nem egy zseni". Annyit jelent nagyjából, hogy van józan paraszti esze. Ez nem zárja ki azt, hogy "zseni" legyen.
2020. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!