Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált személyiség...

Az introvertált személyiség egyenlő a közösségi fóbiával?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem
2020. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2020. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Nem.

Introvertáltnak lenni annyit tesz, hogy te valószínűleg akkor tudsz feltöltődni energiával, amikor egymagad lehetsz. Ezzel szemben, hogyha közösségbe, avagy emberek közé mész, az ugyan kielégíti a szociális szükségleteid, viszont nem esélyes, hogy kellőképpen ki fog tudni téged kapcsolni.


Azonban, ha úgy érzed, akkor vagy igazán elemedben, és kapsz erőre, ha emberek között vagy, akkor extrovertált vagy.


De az introvertáltságnak semmi köze a közösségi fóbiához.

2020. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2020. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltétlenül, illetve inkább úgy fogalmaznám meg, hogy embere válogatja. Nálam részben egyenlő, mert introvertált is vagyok, meg közösségi fóbiás is valamennyire. Ha közösségbe megyek, akkor egyrészt lehetőleg nem tartózkodom ott sosem sokáig, vagy ha néha mégis, pl. egy koncerten, akkor igyekszem magam elszeparálni a többi embertől. Tehát nem megyek be a tömeg közé, hanem inkább hátrébb tartózkodom. De ugyanez a helyzet pl. a tömegközlekedésen is, mert nem szállok fel pl. egy tömött buszra sem, inkább képes vagyok várni 2-3 másik buszt, hátha azon kevesebben lesznek.
2020. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Sokan az introvertált álcája mögé bújnak, miközben komoly kapcsolatteremtési problémákkal rendelkeznek.


Ezt magamon tapasztaltam meg, mert miközben rengeteget fejlődtem ezen a téren, továbbra is abszolút introvertáltnak tartom magamat. Ekkor derült ki számomra, hogy a kettő más.

2020. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
6-osnak van igaza. Nagyon sokan egyszerűen elkönyvelik magukat introvertáltnak, holott valójában egyszerűen betegségben szenvednek, mert nem tudtam kapcsolatot teremteni. Az ember alapvetően közösségi lény és az a normális, ha szeret emberek közt lenni.
2020. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyakori átlag népe szerint igen, de valójában egyáltalán nem!
2020. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!