Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lúzer az az ember aki mindenki...

Lúzer az az ember aki mindenkinek mindig segít és ebben örömét leli?

Figyelt kérdés

Adott egy harmincas férfi, aki nagyon szeret másoknak segíteni. Súlyos betegségből gyógyult fel évekkel ezelőtt, “előző” életében önző és törtető volt. Most mindenkinek segít akinek tud. Bevásárol a szomszéd néniknek, ha valaki defektet kap azonnal megáll kereket cserélni, kutyákat sétáltat a menhelyen, pénzt tesz félre jótékonyságra. Minden ismerősének azonnal ugrik ha költözködés van, festeni kell, bármit, simán beáldozza minden szabadidejét. Barátnője nincsen, így ráér. Mindig azt nézi kinek hol tud segíteni, ez lett a küldetése, a munkahelyén is segíti a fiatalabbakat az előrejutásban.

Az emberek többsége nem ismeri a történetét, mert nem szeret róla beszélni, ezért furcsának, bolondnak, naívnak, kihasználható embernek mondják sokan a háta mögött. Pedig nem is veszi kihasználásnak a segítséget, soha nem vár semmit cserébe! Még akkor sem haragudott meg, amikor elment mellette többször is az utcán egy olyan volt munkatárs akinek kiglettelte, kifestette a lakását szívességből.

Miért tartja őt ennyi ember furcsának és sokan lúzernek? Már nem érdekli a pénz felhalmozása, örömmel van másokkal a szabadidejében mégha munkával is telik az idő. Úgy van vele, hogy jót tett, visszaadott valamit amiért életben maradhatott.

Saját magát nem tartja sem szentnek, sem jó embernek! Múltbéli hibái, életvitele miatt sem! Mindenkin átgázolt a munkahelyén, az élete volt hogy jobbnál jobb autó vegyen, hogy csajokat szédítsen akiket csak átvert, mindene volt a pénz felhalmozása. Még a saját testvérének se segített amikor az bajban volt! A betegsége döbbentette rá mi számít az életben, azóta környezettudatosan él, biciklivel jár, vegán lett, nagyon odafigyel a természetességre. Már nem is érti minek kellett neki 2-3 évente új autó?



2020. aug. 5. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én szememben egy csodálatos, igazi EMBER! Tudom, hogy min ment át és tudom, hogy csak nagyon kevesen képesek erre a fejlődésre.

Őt nem érdekli, mások mit gondolnak róla, te meg hagyd békén, mert neki jó így az élete. Remélem, hogy megtalálja a hozzá hasonlókat és boldog lesz.

2020. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez érdekes... Mindenki hibázik hisz emberekből vagyunk... Ha őszintén megbánta akkor igenis meg lehet bocsájtani...de sajnos az ember minél jobb annál jobban nézik le, beszélik ki, használják ki... (Tapasztalatból mondom)
2020. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

*Mindenkin átgázolt a munkahelyén, az élete volt hogy jobbnál jobb autó vegyen, hogy csajokat szédítsen akiket csak átvert, mindene volt a pénz felhalmozása.


Nem hiszek a mesékben. Aki akár egy emberen is keresztül gázolt-nem hogy mindenkin-az sosem változik, sem betegség, sem más hatására.

2020. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Minden szép és hihető lenne-ha ezt nem tette volna az illető:

Mindenkin átgázolt


Az illető szerepet játszik érdekből, de nem önzetlenül. Valaki előtt, és ha jobban utánakotor az ember egy ilyen illetőnek-mindig a végén megjelenik: pénz.

2020. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Szóval, végszóra:


Ne manipuláljon az illető, mert amivel színészkedik, azzal lesz lebuktatva az olyan emberek által, akik valóban olyanok, mint akiket ő utánozni próbál érdekből.

2020. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Sőt tovább megyek: az általa másolt valós emberek, soha, senkit, semmilyen körülmények között ki sem ejtik a szájukon más emberekre a "lúzer" szót.


Ez is egy buktája az ilyen embernek.

2020. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az ember trauma hatására változhat. Vannak olyan szituációk az életben, amikor az ember teljesen átértékeli az életét, a személyét és a döntéseit, egy súlyos betegség vagy halálközeli élmény szerintem ezek közé tartozik. Gondolom most kompenzálja azt, ahogy korábban élt - semmiképp se tartom ezért lúzernek.
2020. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Mo.-n sajnos az, mert lenézik, kihasználják az ilyen embereket.
2020. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem csak Magyarországon hanem minden országban :(
2020. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen, nem érdemes mindenkinek segíteni. Nézd a saját érdekeidet. Saját káromon tanultam meg én is!


Már a gyerekeknél is az a menő, aki egy bunkó senkiházi, a jólelkűeket eltapossák, kigúnyolják!

2020. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!