Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos? Tényleg le kellett...

Jogos? Tényleg le kellett oltani vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Értékesítő vagyok.

Egyik cégvezető teljesen lelkes volt a telefonba, mondta, hogy egy csomó mindent rendel.

Megírtam a megrendelőlapot és elküldtem. Az utolsó pillanatban lefújta az egészet. Kicsit ki akadtam mert milliós tétel volt és örültem előre a jutaléknak és indulatosan mondtam neki hogy egy tisztességtelen ember, komoly ember nem hitegeti a másikat.

Még Friderikusz csinálta azt anno hogy ha egy amerikai sztár le akarta mondani az utolsó pillanatban a show-t akkor leoltotta. Picit ezt próbáltam csinálni én is de van egy kis bűntudatom....mi a véleményetek?


2020. aug. 5. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem minden cégvezető, valódi cégvezető.


Közel-Keleten egy ilyenért már komolyan megüti a bokáját. Ugyanis ott még van a szónak "némi" jelentősége. Itt Európában semmi. Olyanok is az emberek.

2020. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahol megértem, mert te is dolgoztál ezzel, meg örültél neki, ő pedig lefújta a dolgot, de szerintem ő sem veled való kib@$zásból csinálta, hanem mert közbe jött valami vagy rájött, hogy nincs rá keret jelenleg. Értékesítő vagy, meg kell tanulnod nyelni egyet ilyenkor, mert ezzel lehet elvágtál jó pár jövőbeli megrendelést.
2020. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél bunkó, lehet, hogy legközelebb tőled rendelt volna; csak most közben kapott egy jobb ajánlatot. Ne vágd saját magad alatt a fát, hogy esetleg tiszteletlenkedsz potenciális ügyfelekkel; meg ha ő nem volt bunkó veled, tehát ő tisztességgel beszélt, és nem figurázott ki, és nem szidta a felmenőidet; akkor szerintem te se "ugorj neki dühösen"; mert lehet, hogy legközelebb tőled rendelt volna.
2020. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos, mert a jogszabályok biztosítják az elállás jogát.

A példád se jó: Friderikusz leolthatott, mert abban a buliban ő volt aki a pénzt adja, nálatok nem.

Most lehet, hogy az összes ismerősét lebeszéli a nálad vásárlásról, de ezt magadnak köszönheted,és ezt téged jellemez.

2020. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem komoly ember nem hitegeti a másikat.

Voltam értékesítő. Nálunk volt egy jó módszer. Ha valaki ilyet csinált az ment a tiltólistára, hogy "vele nem üzletelünk soha többet".

2020. aug. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a történetben te vagy az akinek a legjobban tudnia kell, hogy az ügyfél melyik pontján szállhat ki a folyamatból a legkésőbb. Eddig a pontig nem szabad inni a medve bőrére.

Valószínűleg a szemedben én is s*ggfej ügyfél lennék, mert ha már a lebeszélt de még nem véglegesen fixált ajánlat után kapok egy jobbat, akkor a 2.-at fogom valasztani. Hogy miért? Mert magánemberként sajnálom az értékesítőt, akiről tudom, hogy nem egy bolti eladó, tehát nem mindegy neki, hogy mennyit ad el, mert igenis függ a fizetése az eladásoktól.

Csakhogy én a történetben nem egy magánszemély vagyok, hanem egy céget képviselek ahol csak a számok számítanak.

Megmondom őszintén volt velem is olyan eset hogy kertem egy ajánlatot a kispista cégtől meg a kismikitől tetszett a kispistáé, de miutan megírtam a kismikinek hogy nem rá esett a választásom felhívott és azt mondta, hogy a Pisti alá ajánl 10%-kal. Te melyiket fogadtad volna el? (A Pisti-Mikó csak azért van, hogy ne korlátozódjunk egy üzleti területre, hanem beszéljünk általánosságban)

Nyilvánvalóan tudtam, hogy a Pisti üzletkötője számított rám, de a saját érdekem előrébb való. Persze a Pisti számát is elmentem, és ha újabb ajánlat kell megfogom keresni, sőt még gondolok is rá, hogy előtte parkolópályára került, de ha az üzletkötő engem “leoltana” megmondanám neki, hogy üsse fel a cégjegyzéket és nézze meg, hogy meg hány helyről rendelhetnek helyettük és többet nem keresném.

2020. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!