Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan maradtok motiváltak,...

Hogyan maradtok motiváltak, kitartóak a hobbitokban?

Figyelt kérdés
Pl egy új hobbitok van, de eleinte mindenki bénázik, ezért el is megy a kedved, így nem folytatod tovább. Mondjuk ez én vagyok, ezért nincs hobbim. Mit tehetek ellene?

2020. aug. 9. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. A hobbi lényege, hogy kedvtelésből csinálod és nem azért mert muszáj, hanem mert te ezt akarod csinálni.

Ha nem vagy motivált, akkor nem akarod ezt csinálni - vagyis onnantól már nem a te hobbid hanem valaki másé, aki miatt esetleg csinálni akarod tovább.

Miért hiszed hogy kellene legyen egy konkrét hobbid? Miért hiszed hogy annak tovább kellene tartania annál, mint amíg te magad csinálni akarod?

Az egyik haverom nagyon komolyan szokta belevetni magát dolgokba és akkor az az aktuális hobbija. Megtanult sajtot készíteni (finom volt), sört főzni (az is jó volt, barnát és világost is készített), modellrepülőzött, és még sok mást is. Megtetszik neki, elkezdi, kitanulja, jól csinálja és 1-2-3 év alatt elveszti az érdeklődését és belekezd másba. Néha újra belekezd, sajtot 8 év után csinált újra egy keveset pl., meg van amit tovább csinál mert pénz is van neki belőle - méhészkedik pár éve - de soha nem erőlteti magára. Amint már "nem motivált", onnantól nem hobbi, hanem kényszer. Azt meg minek csinálná?

2020. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan hobbiról van szó, amibe bele kell rázódni/tanulni eleinte, akkor én sosem másokhoz mérem magamat, hanem saját magamhoz. Mindig azt nézem mi ment jobban most mint legutóbb és nem pedig azt, hogy bárki más aki ugyan azt a hobbit űzi mennyire jó vagy mennyire nem jó a szóban forgó dologban. Szerintem ezt érdemes lenne megfontolnod.
2020. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy akkor az már nem hobbi. Én tényleg nem vagyok hivatott semmire. Vagy lehet, hogy depresszióm van, ami meggátol ebben? Bár ez már kiskorom óta így van, hogy belekezdem valamibe, de abba hagyom kb 2 hét - 2 hónap múlva. Eddig a jógát bírtam a legtovább, de nagyon ráuntam és szerintem meg is utáltam.
2020. aug. 9. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl mikor elkezdtem zenélni béna voltam de néztem videókat profikról és rájöttem hogy én is lehetek még ilyen ha folytatom. Persze voltak holt pontok amikor úgy éreztem abba akarom hagyni de nem tettem. Azóta már saját dalokat írok. Az lebegjen a szemed előtt hogy mi az amit elérhetsz ha kitartó vagy.
2020. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy videojatek ill több volt olyan amit az alvas miatt sem hagytam abba

Ami fenntartotta az erseklödesem:

-egyre nehezebb pàlyàk. azaz soha nem egy adott, kesöbb unalmassà vàlo szintek voltak hanem kihivàs az ujabb es ujabb is

- a cél, ha megcsinaltam az összes pàlyàt meg fogom tudni mi törtenik mi lesz majd

- amikor megcsinaltam az összeset, ujra kezdödött az elsö palyatol es egyre gyorsabban nehezitve es volt egy rakàs plusz életem amit begyüjtöttem igy esélyét lattam még tovabb vinni

-mivel egyetlen egyszer vittem végig az összes pàlyàt csak igy egyetlen egyszer fordultam àt ujra az elsöhöz igy akartam ujra azt az érzést (sikerélményt)megtapasztalni


Leforditva:

Egy hobbiban kell hogy legyenek ujabb szintek fejlödes, különben egysiku monoton lesz.

Kell, hogy azok kihivàsok legyenek.

Es folyamat dopping amit a kisebb sikerek adnak. Azaz maga a celhoz vezetö ut is màr hat az agy jutalomközpontjàra (mikor pl amatörök rajzait likoljàk szàzan vagy mondhatnék barmit)

Fokozatosan kivancsi leszel önmagadra, hogy mi a max amit magadbol kitudsz hozni (pl eladasra is tudsz e rajzolni, vagy kiallitasokra, felfigyeltek e rad pl külföldiek is akàr)

Es a sikerrel a katarzis (pl folyamatos megrendelöid lettek - bnöm pl külföldön lett faldekor festö)

A katarzis meg mint egyfajta drog ujra es ujra el akarod érni.


Normal esetben tehat felfelé huzo erö es nem lefelé.

2020. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Vagy pl DJ haverom:

Gyerekkoraban amig màsok lent fociztak, ö zongorazni gitarozni tanult.

A haveroknak s jatszot es màs haverokkal bandàjuk is lett ujsàgba is bekerültek a kis mini együttesükkel az iskola büszkeségei lettek

Meghivtàk kesöbb suli diszkot tartani a kis gépeivel

Technikàba beruhàzott tanult vàgni zenét szerkeszteni. Egy balatoni nyaralàson is diszkoba kellett menni es az ottani DJ vel joforman oràkat beszelgetett

Kesöbb rendes diszkokba is hivtàk es a rädioban is interjura

Több ezres követö a facen.

Mèg késöbb màr nem ö van a közönségért, hanem a közönség èrte. Tehat külön beharangozzàk, ki lesz a rezident.

2020. aug. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hasonlítgatom magam máshoz, csak önmagamhoz. Ennyi.
2020. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!