Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés volt befejezni a...

Milyen érzés volt befejezni a tanulmányaidat, hogy onnantól kezdve, a sok éves körmölés és iskolapadba való ülés nincs többé?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem túl jó, mivel azt felváltotta az élethosszig tartó munkaasztal melletti ülés és körmölés. :-/ Szóval cseberből vederbe... Ez se jobb. Sőt! Nagyobb felelősséggel jár, hiszen szó szerint az életed múlik rajta, hogy jól csináld, és ne rúgjanak ki, hogy majd be tudd fizetni a számlákat.
2020. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felszabadító, fantasztikus. Én imádok önálló és felnőtt lenni.

Ugyan már másfél éve dolgozok a szakmámban, most tavasszal sikerült végre valahára befejeznem az egyetemet, igazából a vizsgám után nem is konkrét örömöt éreztem, hanem szimplán megkönnyebbülést, mintha valami súlyos betegségem múlt volna el.

2020. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Minden sikeres vizsga mentális orgazmus volt. Érettséginél még a tanáriba való dohányzást is megkockáztattuk, persze nem mindenki örült neki.

Suli után azonnal elhelyezkedtem, egyrészt vágytam egy "idegen" világra, másrészt tetszett, hogy lesz saját pénzem. Aztán hamarosan a nagybetűs életbe kerültem, és bár a sulit nem sírom vissza, a korlátozott felelősséget, a gyerekkort mindenképp.

2020. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban élvezem az életemet mióta az összes létező iskolával végeztem. Én untam hogy órákig ülök az iskolapadba és figyelek meg körmölök, meg hallgatom a tanár/oktató mondanivalóját. Nekem jobban tetszik az hogy dolgozok, az legalább változatos, nem ülök egy helyben vannak jó és rossz dolgok is, de nekem ez így tetszik. Egyedül az fájt amikor a nyár is munkáról szólt és csak 1 hét szabadság volt ebből, de ezt elfogadtam hogy ez már ilyen, de nem is baj mert munka után nem kell otthon tanulnom meg egyéb hülyeségekkel foglalkoznom hanem egyszerűen csinálom amit akarok, meg jónak látok. Az hogy időnként van házimunka, meg ügyintézés ezek nem egy hű de nagy dolgok.
2020. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rövid ideig nagyon felemelő.

Műszaki egyetemet végzett programozó vagyok. Az egyetem csak visszafogott és rosszindulattal szivatott. Sosem volt céljuk a fejlődés.

Borzalmasan szánalmas és gonosz hely volt az egyetem.

Már egyetem mellett is saját projektjeim voltak. A diploma munkám, ami 4-4 millióért tudtam eladni 2 cégnek is náluk csak 3as szint :) főleg azért, mert személyes ellentétek voltak és nem tetszett nekik néhány formai dolog. A védésen konkrétan megmondták többen is, idióta volt a diploma bíráló.


Végre volt értelme és értéke a tudásnak. Persze a tudásom nagy részét nem az egyetem adta, hanem magamtól tanultam, könyvekből, gyakorlással és netről. De kellett a papír. Semmit többet nem ért az egyetem, csak adott papírt.


Utána első munkámban nagyon kreatív voltam és sok mident helyre állítottam, amit a többi "programozó" elrontott. Főnök váltás után újra egyetemen éreztem magam, úgyhogy azonnalival felmondást kezdeményeztem.


Köv helyen szintén hatalmas lendülettel indultam el. Le lettem bszva, hogy nem kéne ennyire nyomulni, mert a végén elvárás lesz.

4 év után unalmas lett, mentem tovább.


Itt most eleve úgy kezdődött, hogy kérték ne legyek hatékony, csak a többieket oktassam, emelje fel magasabb szintre, fejleszem őket és legyek jó fej.

Elején ez is jó volt, aztán nem tetszett a vezetésnek, hogy felére csökkent a futási ideje a fordításnak anélkül, hogy velük megbeszéltük volna. A manager feladata ezt kommunikálni, nem a dolgozóé - na ezt a beszólát nem viselték el.

Úgyhogy újra új helyen.


Még mindig, 2 év után is a régi kollégák tőlem kérdeznek, mert az ottani tudás megosztása rakás béka feneke alatti ló kaki.


Mostani munkahelyemen jöttem rá, sehol nem szeretik a fejlődést és caak el kell lenni a munkahelyen. Sosem szabad többet csinálni, mint, ami elvárt és a saját extra alkotói energiám saját projektbe kell fektetni. Így van, hogy egy délelőtt megcsinálom az égész hetes feladatot és utána magamnak fejlesztek :)


Elég depresszió közeli kiégés élmény, hogy felesleges volt ennyit tanulni és elég ehhez a munkához egy érettségi és egy 4 hetes tanfolyam.


Szóval az egyetemnek mégis igaza volt: nekem már ott nem erre a szakra kellett volna járni, hanem magánzóként elindulni. De akkor nagyobb volt az egyetemi ösztöndíjam, mitn, amit az IBM fizetett egy végzett MSCs-nek, ezért csináltam vefifm

2020. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágyom vissza az iskolapadba, de a munkám részeként a mai napig gyakran tanulok és végzek el kurzusokat, minimum kétévente vizsgázok valamiből. Viszont hatalmas előny, hogy ezt egyrészt a munkahelyem fizeti, másrészt dolgozom, van keresetem és teljesen önálló vagyok. Maga a tanulás nehezebb, de ez nem tragédia :)
2020. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Sokkal jobb felnőttnek lenni, mint gyereknek, akkor is ha fizikai munkát végzek nem túl sok fizetéssel. Hazamegyek 8 óra után és azt csinálok amit akarok, család gyerek nincs, nem is kell.
2020. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem szerencsés dolog befejezni a tanulmányaidat. Nem szerencsés dolog hátra dőlni, hogy no, most már aztán mindent tudsz. A legjobb, ha egész életedben tanulsz.
2020. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szerettem egyetemre járni, számomra az életem legszebb időszaka volt, a gondtalanság aranykora, amikor igaz, hogy koleszban, tré körülmények között, de az ösztöndíjakból vidáman megéltem, és csak azzal foglalkoztam, amit szerettem. Mivel imádtam, amit tanultam, számomra örömet jelentett a tanulás, és imádtam abban a közegben forogni, hiszen azokat az embereket is az érdekelte, ami engem. Csak az egyetemi kötöttségeknek kellett megfelelni, amelyek számomra nem voltak kötöttségek, és ez a nagyfokú szabadság, gondtalanság élményét jelentette számomra. Azt hiszem, soha nem leszek annyira vidám, szabad, mint azokban a fiatal, boldog éveimben.


Ehhez képest a munka világa, a nagybetűs élet számomra monoton, üres, szürke, egyforma és kiábrándító.


Aztán ennek vége lett, visszakerültem a vidéki szülővárosomba és elkezdtem ott dolgozni, ami kiábrándító és sivár volt egyetem után. A munkatársaim hülyék voltak, a munka unalmas és fárasztó.

2020. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!