Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy intelligens ember könnyebb...

Egy intelligens ember könnyebben lesz depressziós?

Figyelt kérdés

Ezt nem degradálóan irom, de egy egyszerű ember nem látja át úgy a világot, nem annyira fejlett az értelmi/érzelmi intelligenciája.


Egy intelligens ember filózhat olyan dolgokon is ami mondjuk egy egyszerű embernek eszébe se jut, ezáltal lehet sokan nem is értik a problémájat.


Ezért lesz sok művész, festő, énekes, zenész etc. mentális problémája.


Jól látom?



2020. aug. 12. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nem. Egy intelligens ember inkabb hamarabb talal megoldasokat.
2020. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia sok rétű, alig lehet kiszámítani. Hogy a Te, én vagy a társadalom mit nevez épp intelligensnek, szubjektív, változó.


A depresszió örökölhető egyébként - kortól, nemtől, státusztól stb. függetlenül.

2020. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
A statisztikak szerint az IQ valoban korrelal a depresszios hajlammal. Legalabbis ezt olvastam.
2020. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban vannak olyan kutatások, amik alátámasztották már ezt az állítást. Az intelligens emberek hajlamosabbak bizonyos mentális betegségekre, köztük a depresszióra is.
2020. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2%

Nem. A depressziós emberek két fő tulajdonsága alapján különböztetjük meg:


Az egyik:


-generációs öröklés útján kapott depresszió

-szerzett saját cselekedet következtében kapott depresszió


Mind kettő súlyos egyenként, de ha ez a kettő összeadódik, és egyszerre van jelen egy emberben az a legsúlyosabb.

2020. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1%
:D
2020. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem részben igen, lehetséges ez, pont azért, mer nem értik meg, nincs hozzá hasonló, akivel lehetne beszélgetni az őt érintő/érdeklő dolgokról.
2020. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Azt hozzá tenném, hogy a "filozofálgatástól" senki nem lesz intelligens.


Buta ember is filozofálgathat, aminek sokszor az az eredménye, hogy nem halad sehova az életében, mert nem a megoldásokat keresi, csak elvan a maga melankolikus gondolatvilágában és az "élet nagy kérdéseit" feszegeti, miközben a maga valós életével nem kezd semmit sem.

2020. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a mondás tartja: boldog aki tudatlan.
2020. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!