Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor változik?

Mikor változik?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit furcsa lesz a kérdésem, de arra vagyok kíváncsi, hogy akit fiatalabb korában, gyerekként becéztek, annál mikor maradt ez el? És hogy?

Pl.: sok Zoltán nevű felnőtt ismerődöm van, akit a mai napig Zolikáznak.


2020. aug. 13. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
A karakán, határozott egyéniségeket nem nagyon szokták Zolikázni, akkor marad ez meg, ha továbbra is úgy viselkedik, mint aki gyámolításra szorul.
2020. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Zolika? És??? Nagy ügy... Attól,h ogy becézik, még kezelhetik felnőttként.
2020. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én páromat Jánosnak hívják és nagyon visszafogott vagyok, ha azt írom, hogy mindenben rendkívül határozott, makacs, önálló és nehezen fogad el segítséget, inkább belepusztul, de egyedül megoldja. Mindezt csak azért írtam, hogy soha az életben nem hívta senki Jancsikának és még Jancsinak sem, ő kizárólag János, vagy Jani. :D

Az is rendkívül illik rá, hogy "Na, ki a Jani, ha én nem".

2020. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3-aska benézted a kérdezőt:D


Én sosem becézek:D

2020. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A Zoltánokat sosem Zolikázzák-nem tudtad?:D
2020. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értelek 4-es, még a prividdel együtt sem. De mindegy.
2020. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6 Sosem szoktad érteni, ha valaki rád szól:DD De nem baj:D
2020. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 3-as válaszadó arra próbált célozni, hogy aki kiskorában is már határozottabb, önállóbb volt, rá már eleve nem aggattak ilyen '-ke', '-ka' jelzős beceneveket.

Akiknek pedig kiskorban már elkezdték ezeket ráaggatni, azoknak valószínűleg felnőtt korukra is megmaradt egy-egy gyerekes tulajdonságuk, ami miatt rajtuk maradt ez a becenév.

De ez csak elmélet, majd egy tapasztalt válaszadó, aki átélte ezt, pontosabb választ tud adni.


Kérdező, ha esetleg te vagy az az alany, akit még mindig úgy hívnak, akkor esetleg próbálj utalni rá, hogy hagyják el ezt a nevet, mert egyre inkább zavar.

2020. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7:

De ő legalább nem egy ilyen kötözködő seggarc, mint te.

2020. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Családban is, meg kedvenc társaságaimban is legtöbbször a szeretet jele érett személyiségek közt. Meg persze kicsit könnyeddé teszi a hangulatot, ami rendben is van. Inkább az veszi fel az ilyesmit, aki ténylegesen is kicsinek érzi vagy látja magát, és azt gondolja, mások is így néznek rá. Nekem is volt, hogy fura érzés volt, ha becéznek, akik tudják, hogy most annyira nem megy jól a szekér, de hagyom a f...ba az egész gondolatkört, és maradok önmagam, aztán rendszerint (van hogy nem) ki is derül, hogy ahogy ezekben a körökben mindig, csupa jó ember vesz körül. Mármint nyilván nem Jézusok és Teréz anyák, de érted, tűzbe tennénk a kezünket egymásért, még ha épp nem is kedveljük annyira egymást időnként.
2020. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!