Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudok változtatni a...

Hogyan tudok változtatni a megszokásokon és hasznos dolgokkal időt tölteni ehelyett?

Figyelt kérdés

Ellaposodott az életem 3 éve kb. Nem halad az egyetemi képzésem, este sokáig fent vagyok, reggel nem tudok felkelni.

Régebben 12-13 előtt képtelen voltam, most már javult, 9 körül van, hogy ébresztő nélkül megy, viszont elkényelmesedtem.


Felkelés után 1-2 óráig ágyban, játszok vagy videókat nézek, utána is 1 óra mire lefürdök, megreggelizek.


Utána ha nincs is programom, és tanulni kéne, még az olvasásra sem tudom rávenni magam. Mindig találok valami haszontalan cselekvést.


Szeretnék rendszeresen kipihenten 8 kor kelni, vagy 7-kor, ha lehet, szeretném, ha jó érzéssel töltene el az olvasás (sosem szerettem), és rendszeresen szeretnék tanulni.


Az étkezésem, edzésem rendben van, illetve, ha nyári munkát vállalok, mindig meg vannak velem elégedve, nem kések, keményen dolgozok, sosem kések, stb.


A tanulás az egyetlen, ami nem megy.

És ez azért baj, mert 5 éves a képzésem, és negyedjére leszek elsős jövőre... igaz már csak 2 tárgy maradt, amit 2 hét múlva letudhatnék, és passzív féléven lennék, de 11 napja vagyok itthon és egy mondatot nem olvastam idáig, és stresszelek csak, de nem teszek ellene semmi. Hiába akarom, nem tudom rávenni magam.


2020. aug. 14. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem neked való az effajta tanulás...
2020. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne stresszelj, semmire sem jó.

Egyébként én a helyedben csinálnék egy social media vagy esetleg internet detoxot.

Nekem rengeteget segített, én vizsgaidőszakban csináltam és mást sem csináltam csak tanultam, olvastam, edzettem, meditáltam és mindent, ami fontos és hasznos.

Ezzel a módszerrel sikerült hibátlan vizsgát tennem, vagy esetleg amire még azt is mondtam, hogy áhh ez nem fontos, ráérek még ezzel, az is meg lett elsőre, mert nem foglalkoztam azzal, hogy ki írt, mit írt...

Én social media detoxot tartottam, a lényege, hogy csak e-mailben és telefonon lehetett elérni.

Nincs Facebook, WhatsApp, messenger, viber, tiktok, youtube, snapchat, ha esetleg nem youtubeon nézed a videókat, akkor vond meg magadtól a NetFlix-et, HBOGo-t.

Máris rengeteg időd marad arra, hogy mást csinálj. Szerintem próbáld ki, szerintem neked is segítene. 🤗

Drukkolok

2020. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!