Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért ennyire...

A magyarok miért ennyire szociáldarwinisták?

Figyelt kérdés

szerintük az embert vagy ütik, vagy ő üt. szerintük teljesen jó hogy sokan dolgoznak mégis koplalnak, vagy nagyon szegények.


szerintük egy dzsungelben élünk ahol folyamatos harc dúl.


mindenki harcol mindenkivel. A Leviathán világa.


miért ilyen a lelke a magyaroknak?


2020. aug. 20. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
C_C Azért nem mindenhol van ez így. Plusz szerinted más országokban nincs ilyen? Ott szentek az emberek vagy mi? Sokkal szegényebb országok is vannak ahol nem túl rózsás a helyzet. Amúgy szerintem a legtöbb középkorú magyar ember normális.
2020. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés: összefoglalóan nem tudom, de az tuti benne van, hogy a mi népünk totál félreért mindent, ami más országokban működik, vagy bevált dolog... Nálunk sosem működik semmi jól.

Talán az egyik kiinduló pont ez lehet.

2020. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Csak gondolj bele a történelmünkbe (,már ha te is magyar vagy).

Tatárok, törökök, nyilasok, kommunisták, és még belviszályok.

Az összeset fel se soroltam.

Szerintem te se szerettél volna azokban az időszakokban élni. Sose tudhattad volna honnan tör rád az ellenség. Utánna szerintem ez így beivódott a magyarokba.

Ha igazából megnézed a nyugateurópai országokat, ott mindenhol minden csili-vili, azért mert nekik nem ült a fejükön több száz évig a török, és a tatárok se rombolták le az egész országot.

De azért a legtöbb ember szerintem is normális.

Én ebben a témában nem tudok veled egyet érteni.

2020. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem magyar kiváltság, többé-kevésbé mindenhol ez megy. Szerintem a médiából áradó agymosás az oka, hogy elhitetik mindenkivel, hogy egyedül van, és hogy folyamatosan harcolnia kell. Aki egyedül van nem sztrájkol, nem lázong, hanem meghúzza magát, teszi a dolgát és igyekszik túlélésre berendezkedni. Engedékeny mintapolgár lesz.
2020. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!